Įeiti
Publikuota: 2022-03-25. Atnaujinta: 2022-03-30

Tarybos posėdis (nuotoliniu būdu)


​​2022-03-31

9:30 val.

I dalis

1. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Vilpros logistika“ išdavimo ir anksčiau išduoto leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus galiojimo panaikinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus patarėjas Rolandas Pakalka
Dalyvauja: UAB „Vilpros logistika“ atstovai.

2. Dėl elektros energetikos skirstymo veiklos licencijos akcinei bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ patikslinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus patarėjas Rolandas Pakalka
Dalyvauja: AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovai.

3. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB Molsolar išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Aurelija Dubokienė
Dalyvauja: UAB Molsolar atstovai.

4. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Kauno mokyklai-darželiui „Rūtelė“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Kauno mokyklos-darželio „Rūtelė“ atstovai.

5. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Veisiejų socialinės globos namams pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Veisiejų socialinės globos namų atstovai.

6. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Ignalinos rajono savivaldybės administracijai išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: Ignalinos rajono savivaldybės administracijos atstovai.

7. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Energetikos sprendimai“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Justina Jarašienė
Dalyvauja: UAB „Energetikos sprendimai“ atstovai.

8. Dėl leidimo vykdyti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklą UAB Energijos tiekimo centrui galiojimo sustabdymo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vedėja Ramunė Laukevičienė
Dalyvauja: UAB Energijos tiekimo centro atstovai.

9. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Potentia industriae“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Potentia industriae“ atstovai.

10. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB Solarbank išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB Solarbank atstovai.

11. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Lazdijų mokyklai-darželiui „Kregždutė“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Lazdijų mokyklai-darželiui „Kregždutė“ atstovai.

12. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus uždarajai akcinei bendrovei „SKUBA“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Zita Lukšienė
Dalyvauja: UAB „SKUBA“ atstovai.

13. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus uždarajai akcinei bendrovei „Vilpra“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: UAB „Vilpra“ atstovai.

14. Kiti klausimai.

II dalis

1. Dėl UAB „Alytaus šilumos tinklai“ 2021-2022 metų investicijų. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus patarėjas Mindaugas Bernotas
Dalyvauja: Alytaus miesto savivaldybės administracijos, UAB „Alytaus šilumos tinklai“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

2. Dėl UAB „Nemenčinės komunalininkas“ šilumos kainų dedamųjų vienašališko nustatymo bei valdomo turto priežiūros ir eksploatavimo darbų plano. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Šilumos bazinių kainų skyriaus vyr. specialistas Algis Bujenauskas
Dalyvauja: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, UAB „Nemenčinės komunalininkas“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

3. Dėl UAB „Kuršėnų vandenys“ perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus patarėja Asta Rimkevičiūtė
Dalyvauja: Šiaulių rajono savivaldybės administracijos, UAB „Kuršėnų vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

4. Dėl UAB „Kupiškio vandenys“ perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus patarėja Vilma Davulienė
Dalyvauja: Kupiškio rajono savivaldybės administracijos, UAB „Kupiškio vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

5. Dėl Jotainių socialinės globos namų perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus patarėja Vilma Davulienė
Dalyvauja: Panevėžio rajono savivaldybės administracijos, Jotainių socialinės globos namų atstovai.
Posėdžio medžiaga

6. Dėl Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodikos pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vedėja Indrė Musvicienė
Dalyvauja: Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos, UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Varėnos vandenys“, UAB „Vilniaus vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

7. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2019 m. rugsėjo 2 d. nutarimo Nr. O3E-386 „Dėl Reguliuojamosios veiklos ataskaitų patikros techninės užduoties patvirtinimo“ pakeitimo ir 2020 m. rugsėjo 25 d. nutarimu Nr. O3E-855 „Dėl Elektros energetikos ir gamtinių dujų įmonių reguliuojamosios veiklos ataskaitų patikros techninės užduoties patvirtinimo“ patvirtintos Elektros energetikos ir gamtinių dujų įmonių reguliuojamosios veiklos ataskaitų patikros techninės užduoties galiojimo pratęsimo derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Ekonominės analizės skyriaus vedėjas Martynas Maksimovas
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Lietuvos auditorių rūmų, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Ignitis gamyba“, UAB „Litesko“, AB „Šiaulių energija“ atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma, derinimo pažyma, 1 nutarimo projektas, 1 nutarimo projekto lyginamasis, 2 nutarimo projektas, 1 priedas, 1 priedo lyginamasis, 2 priedas, 2 priedo lyginamasis, 3 priedas, 4 priedas, 5 priedas, 6 priedas, 8 priedas

8. Dėl Degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių apskaitos vienetų sistemos dalyvių įpareigojimų ir reikalavimų įgyvendinimo vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Koordinavimo ir analizės skyriaus patarėja Birutė Iveta Jagminienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, bendros Lietuvos, Suomijos ir JAV įmonės UAB „Baltijos nafta“, UAB „BALTPOOL“, UAB „Viada LT“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

9. Dėl Degalų tiekėjų fizinių patikrinimų tvarkos aprašo patvirtinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Koordinavimo ir analizės skyriaus patarėja Birutė Iveta Jagminienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, bendros Lietuvos, Suomijos ir JAV įmonės UAB „Baltijos nafta“, UAB „BALTPOOL“, UAB „Viada LT“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

10. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2013 m. rugsėjo 13 d. nutarimo Nr. O3-367 „Dėl Valstybės reguliuojamų kainų gamtinių dujų sektoriuje nustatymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Dujų skyriaus patarėja Eglė Paipolienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, AB „Achema“, AB agrofirmos „Josvainiai“, AB „Amber Grid“, AB „Klaipėdos nafta“, AS „Latvijas Gaze“, AS Eesti Gaas, Axpo Nordic AS, CRYOGAS M&T POLAND S.A., Eesti Energia AS, UAB „Achema Gas​ Trade“, UAB „Dolaurus“, UAB „Elektrum Lietuva“, UAB Elenger, UAB „Enefit“, UAB „Gazimpeksas“, UAB Gren Lietuva, UAB „Haupas“, UAB „Ignitis“, UAB „Imlitex“, UAB „Inregnum“, UAB „Intergas“, UAB „Interstic“, UAB „SG dujos“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

11. Dėl AB „Klaipėdos nafta“ suskystintų gamtinių dujų pakartotinio dujinimo kainų ir gamtinių dujų tiekimo saugumo papildomos dedamosios prie gamtinių dujų perdavimo kainos perskaičiavimo nuo 2022 m. gegužės 1 d. (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Dujų skyriaus patarėja Eglė Paipolienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, AB „Achema“, AB agrofirmos „Josvainiai“, AB „Amber Grid“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Ignitis gamyba“, AB „Klaipėdos nafta“, AS „Latvijas Gaze“, AS Eesti Gaas, Axpo Nordic AS, CRYOGAS M&T POLAND S. A., Eesti Energia AS, UAB „Achema Gas Trade“, UAB „Dolaurus“, UAB „Elektrum Lietuva“, UAB Elenger, UAB „Enefit“, UAB „Gren Lietuva“, UAB „Haupas“, UAB „Ignitis“, UAB „Imlitex“, UAB „Intergas“, UAB „Interstic“, UAB „SG dujos“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

12. Dėl 2021 m. lapkričio 27 d. sutrikimo AB „Energijos skirstymo operatorius“ Druskininkų TP tyrimo akto patvirtinimo (papildomas klausimas). ATIDĖTA​
Pranešėjas – Kauno teritorinio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Lasys
Dalyvauja: AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma, nutarimo projektas

13. Dėl ginčo tarp M. S. ir akcinės bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Elmyra Vaišnorė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama

14. Dėl ginčo tarp A. B. ir akcinės bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Elmyra Vaišnorė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama

15. Dėl ginčo tarp G. L. M. ir akcinės bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ bei uždarosios akcinės bendrovės „Ignitis“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Elmyra Vaišnorė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama

16. Kiti klausimai.








Kilus klausimams dėl posėdžio organizavimo, kreipkitės į Veiklos valdymo skyriaus vyr. specialistes: Gražiną Songailaitę-Šilinskienę, el. paštu grazina.songailaite@vert.lt, tel. 8 (682) 70 309 arba Jurgitą Ramanavičienę, el. paštu jurgita.ramanaviciene@vert.lt, tel. 8 (636) 94 474, dėl medžiagos turinio – į rengėjus (pranešėjus).​​​