Įeiti
Publikuota: 2020.11.20. Atnaujinta: 2020.11.26

Tarybos posėdis (nuotoliniu būdu)


​2020-11-26

10:30 val.

I dalis

1. Dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2004 m. kovo 8 d. nutarimu Nr. O3-29 „Dėl šilumos tiekimo licencijos uždarajai akcinei bendrovei „Molėtų šiluma“ išduotos energetikos veiklos licencijos pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus vyresn. specialistė Oksana Statkevič
Dalyvauja: Molėtų rajono savivaldybės, UAB „Molėtų šiluma“ atstovai.

2. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba nefasuotais naftos produktais UAB „Medelsta“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vedėja Ramunė Laukevičienė
Dalyvauja: UAB „Medelsta“ atstovai.

3. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis A. Leonavičienės įmonei pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vedėja Ramunė Laukevičienė
Dalyvauja: A. Leonavičienės įmonės atstovai.

4. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis IĮ „Romalita“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vedėja Ramunė Laukevičienė
Dalyvauja: IĮ „Romalita“ atstovai.

5. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis UAB „Medelsta“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vedėja Ramunė Laukevičienė
Dalyvauja: UAB „Medelsta“ atstovai.

6. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis UAB „Gemerta“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vedėja Ramunė Laukevičienė
Dalyvauja: UAB „Gemerta“ atstovai.

7. Dėl leidimų verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis uždarajai akcinei bendrovei „Saurida“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: UAB „Saurida“ atstovai.

8. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis Lietuvos ir Airijos uždarajai akcinei bendrovei „ABROMIKA“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: Lietuvos ir Airijos uždarosios akcinės bendrovės „ABROMIKA“ atstovai.

9. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Eurobiuras“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: UAB „Eurobiuras“ atstovai.

10. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus uždarajai akcinei bendrovei „Mažeikių šilumos tinklai“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ atstovai.

11. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus uždarajai akcinei bendrovei „Eneka“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas 
Dalyvauja: UAB „Eneka“ atstovai.

12. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Anykščių kultūros centrui išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: Anykščių kultūros centro atstovai.

13. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Tala LT“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: UAB „Tala LT“ atstovai.

14. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus uždarajai akcinei bendrovei „Laneda“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: UAB „Laneda“ atstovai.

15. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Ginkūnų žemės ūkio bendrovei išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: Ginkūnų žemės ūkio bendrovės atstovai.

16. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Šiaulių vandenys“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Šiaulių vandenys“ atstovai.

17. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Vilniaus vandenys“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Vilniaus vandenys“ atstovai.

18. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „Proto energija“ Nr. 211 galiojimo panaikinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Proto energija“ atstovai.

19. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus V. G. išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: V. G.

20. Dėl leidimo gaminti elektros energiją J. K. išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: J. K.

21. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Anykščių Antano Vienuolio progimnazijai išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos atstovai.

22. Dėl Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Nr. L-3645 galiojimo panaikinimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos atstovai.

23. Dėl leidimų verstis mažmenine prekyba nefasuotais naftos produktais UAB „Viada LT“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Viada LT“ atstovai.

24. Dėl leidimų verstis mažmenine prekyba nefasuotais naftos produktais UAB „Baltic Petroleum“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Baltic Petroleum“ atstovai.

25. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus uždarajai akcinei bendrovei „Agrokoncernas“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-1078), (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: UAB „Agrokoncernas“ atstovai.

26. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Agrokoncerno grūdai“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-1076), (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: UAB „Agrokoncerno grūdai“ atstovai.

27. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Agrokoncerno grūdai“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-1077), (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: UAB „Agrokoncerno grūdai“ atstovai.

28. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Agrokoncerno grūdai“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-1083), (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: UAB „Agrokoncerno grūdai“ atstovai.

29. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „TAURA GROUP“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: UAB „TAURA GROUP“ atstovai.

30. Dėl AB „Amber Grid“ leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus pakeitimo ir anksčiau išduoto leidimo Nr. L-3809 pripažinimo netekusiu galios (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: AB „Amber Grid“ atstovai.

31. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus uždarajai akcinei bendrovei „Agrokoncernas“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-1086),(papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: UAB „Agrokoncernas“ atstovai.

32. Kiti klausimai.

II dalis

1. Dėl energetikos darbuotojo, eksploatuojančio gamtinių dujų perdavimo sistemos objektus ir įrenginius, modulinės neformalaus mokymo programos derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Koordinavimo ir analizės skyriaus vyr. specialistas Kęstutis Gruzdys
Dalyvauja: AB „Amber Grid“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

2. Dėl UAB „Mokymų organizavimo grupė“ elektrotechnikos darbuotojų, eksploatuojančių elektros įrenginius, neformalaus mokymo programų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Koordinavimo ir analizės skyriaus specialistas Edmundas Tunaitis
Dalyvauja: UAB „Mokymų organizavimo grupė“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

3. Dėl UAB „Visagino linija“ šilumos gamybos kainos dedamųjų nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriaus vyr. specialistė Vilija Janickienė
Dalyvauja: UAB „Visagino energija“, UAB „Visagino linija“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

4. Dėl UAB Tauragės šilumos tinklų karšto vandens kainų dedamųjų nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus vyresn. specialistė Oksana Statkevič
Dalyvauja: Tauragės rajono savivaldybės, UAB Tauragės šilumos tinklų atstovai.
Posėdžio medžiaga

5. Dėl Balterma ir ko, UAB šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo ir vienašališko nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Roma Skliaustienė
Dalyvauja: Vilniaus miesto savivaldybės, Balterma ir ko, UAB atstovai.
Posėdžio medžiaga

6. Dėl UAB „Rokiškio vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų vienašališko nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vyr. specialistė Diana Petronienė
Dalyvauja: Rokiškio rajono savivaldybės, UAB „Rokiškio vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

7. Dėl UAB „Tauragės vandenys“ perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus patarėja Vilma Davulienė
Dalyvauja: Tauragės rajono savivaldybės administracijos, UAB „Tauragės vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

8. Dėl Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodikos pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vedėja Indrė Musvicienė
Dalyvauja: Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos atstovai.
Posėdžio medžiaga

9. Dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2009 m. sausio 29 d. nutarimo Nr. O3-6 „Dėl Energetikos įmonių technologinio, finansinio ir vadybinio pajėgumo įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Ekonominės analizės skyriaus vyr. specialistė Aleksandra Čepukėnienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos, AB „Achema“, AB agrofirmos „Josvainiai“, AB „Akmenės cementas“, AB „Amber Grid“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Ignitis gamyba“, AB „Kauno energija“, AB „Klaipėdos nafta“, AB „Klaipėdos vanduo“, AB „Lifosa“, AB „Litgrid“, AB „Panevėžio energija“, AB „Prienų šilumos tinklai“, AB „Šiaulių energija“, AB „Vilniaus šilumos tinklai“, Balterma ir ko, UAB, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos, SĮ „Simno komunalininkas“, UAB „Akmenės energija“, UAB „Akmenės vandenys“, UAB „Alytaus šilumos tinklai“, UAB „Anykščių šiluma“, UAB „Anykščių vandenys“, UAB „Aukštaitijos vandenys“, UAB „Baisogalos bioenergija“, UAB „Baltpool“, UAB „Birštono šiluma“, UAB „Birštono vandentiekis“, UAB „Biržų vandenys“, UAB „Dainavos elektra“, UAB „Didma“, UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“, UAB „Druskininkų vandenys“, UAB „Dzūkijos vandenys“, UAB „Eišiškių komunalinis ūkis“, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“, UAB „Fortum Heat Lietuva“, UAB „Fortum Joniškio energija“, UAB „Fortum Švenčionių energija“, UAB „Gargždų plytų gamykla“, UAB „GET Baltic“, UAB „Giraitės vandenys“, UAB Ignalinos šilumos tinklų, UAB „Ignalinos vanduo“, UAB „Intergas“, UAB „Jonavos šilumos tinklai“, UAB „Jonavos vandenys“, UAB „Joniškio vandenys“, UAB „Jurbarko vandenys“, UAB „Kaišiadorių šiluma“, UAB „Kaišiadorių vandenys“, UAB „Kalvarijos komunalininkas“, UAB „Kauno vandenys“, UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“, UAB „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“, UAB „Kėdainių vandenys“, UAB „Kelmės vanduo“, UAB „Klaipėdos energija“, UAB Kretingos šilumos tinklų, UAB „Kretingos vandenys“, UAB „Kupiškio vandenys“, UAB „Kuršėnų vandenys“, UAB „Lazdijų šiluma“, UAB „Lazdijų vanduo“, UAB „Litesko“, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, UAB „Mažeikių vandenys“, UAB „Molėtų šiluma“, UAB „Molėtų vanduo“, UAB „Nemenčinės komunalininkas“, UAB „Nemėžio komunalininkas“, UAB „Neringos vanduo“, UAB „Pabradės komunalinis ūkis“, UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“, UAB „Pakruojo šiluma“, UAB „Pakruojo vandentiekis“, UAB „Palangos šilumos tinklai“, UAB „Palangos vandenys“, UAB „Pasvalio vandenys“, UAB „Plungės šilumos tinklai“, UAB „Plungės vandenys“, UAB „Prienų vandenys“, UAB „Radviliškio šiluma“, UAB „Radviliškio vanduo“, UAB „Raseinių šilumos tinklai“, UAB „Raseinių vandenys“, UAB „Rietavo komunalinis ūkis“, UAB „Rokiškio vandenys“, UAB „Skuodo šiluma“, UAB „Skuodo vandenys“, UAB „Sūduvos vandenys“, UAB „Šakių šilumos tinklai“, UAB „Šakių vandenys“, UAB „Šalčininkų šilumos tinklai“, UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Šilalės šilumos tinklai“, UAB „Šilalės vandenys“, UAB „Šilutės šilumos tinklai“, UAB „Šilutės vandenys“, UAB „Širvintų šiluma“, UAB „Širvintų vandenys“, UAB Tauragės šilumos tinklų, UAB „Tauragės vandenys“, UAB „Telšių vandenys“, UAB „Trakų energija“, UAB „Trakų vandenys“, UAB „Tvarkyba“, UAB „Ukmergės šiluma“, UAB „Ukmergės vandenys“, UAB „Utenos šilumos tinklai“, UAB „Utenos vandenys“, UAB „Varėnos šiluma“, UAB „Varėnos vandenys“, UAB „Vilkaviškio šilumos tinklai“, UAB „Vilkaviškio vandenys“, UAB „Vilniaus vandenys“, UAB „Visagino energija“, UAB „Zarasų vandenys“, VšĮ Velžio komunalinio ūkio atstovai.
Posėdžio medžiaga

10. Dėl izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo ir (ar) totalios elektros energetikos sistemos avarijos prevencijos ar likvidavimo paslaugų kainų viršutinių ribų 2021 metams nustatymo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus patarėja Lina Bartkienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, AB „Achema“, AB „Ignitis gamyba“, AB „Panevėžio energija“, LITGRID AB, UAB Kauno termofikacijos elektrinės atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma, 1 nutarimo projektas, 2 nutarimo projektas, 3 nutarimo projektas, 4 nutarimo projektas

11. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2011 m. liepos 29 d. nutarimo Nr. O3-235 „Dėl Elektros energijos įrenginių prijungimo prie elektros tinklų įkainių nustatymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus vyr. specialistė Justina Malakauskaitė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, AB „Achema“, AB „Akmenės cementas“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Lifosa“, LITGRID AB, UAB „Dainavos elektra“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

12. Dėl Balansavimo paslaugų ir Disbalanso pirkimo–pardavimo standartinių sutarčių sąlygų tvirtinimo (papildomas klausimas). ATIDĖTA
Pranešėjas – Rinkos plėtros ir stebėsenos skyriaus vyr. specialistas Mantas Repečka
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Ignitis gamyba“, AB „Orlen Lietuva“, AB „Panevėžio energija“, LITGRID AB, UAB „Ignitis“, UAB Kauno termofikacijos elektrinės atstovai.
Posėdžio medžiaga

13. Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Intergas“ gamtinių dujų skirstymo veiklos pajamų viršutinės ribos nustatymo 2021–2025 metams (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Dujų skyriaus patarėja Eglė Paipolienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, AB „Orlen Lietuva“, UAB „Intergas“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

14. Dėl atsisakymo pakeisti UAB „Egas.eu“ leidimą verstis mažmenine prekyba nefasuotais naftos produktais (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Egas.eu“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

15. Dėl vartojimo ginčo tarp Ž. K. ir uždarosios akcinės bendrovės „Ignitis“ nagrinėjimo. ATIDĖTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Elmyra Vaišnorė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

16. Kiti klausimai.











Kilus klausimams dėl posėdžio organizavimo, kreipkitės į Veiklos valdymo skyriaus vyr. specialistes: Gražiną Songailaitę-Šilinskienę, el. paštu grazina.songailaite@vert.lt, tel. 8 (682) 70 309 arba Jurgitą Ramanavičienę, el. paštu jurgita.ramanaviciene@vert.lt, dėl medžiagos turinio – į rengėjus (pranešėjus).