Įeiti
Publikuota: 2020.01.10. Atnaujinta: 2020.01.16

Tarybos posėdis


2020-01-16

​9:30 val.


I dalis

1. Dėl UAB „Mažeikių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licencijos Nr. L7-GVTNT-53 pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vyr. specialistė Vida Žilėnienė
Dalyvauja: Mažeikių rajono savivaldybės, UAB „Mažeikių vandenys“ atstovai.

2. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus AB „Klaipėdos energija“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: AB „Klaipėdos energija“ atstovai.

3. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijai išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos atstovai.

4. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „Homeras“ išdavimo ir anksčiau išduoto leidimo žemės ūkio kooperatyvui „Piktupėnų Javas“ pripažinimo netekusiu galios. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Homeras“ atstovai.

5. Dėl leidimo gaminti elektros energiją uždarajai akcinei bendrovei „Jozita“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: UAB „Jozita“ atstovai.

6. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Plungės „Saulės“ gimnazijai išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: Plungės „Saulės“ gimnazijos atstovai.

7. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Šilutės lopšeliui-darželiui „Raudonkepuraitė“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: Šilutės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ atstovai.

8. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Plungės „Ryto“ pagrindinei mokyklai išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos atstovai.

9. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „Pakruojo vandentiekis“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: UAB „Pakruojo vandentiekis“ atstovai.

10. Dėl atsisakymo išduoti UAB „Dalmega“ leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus. APSVARSTYTA
Pranešėja – Koordinavimo ir analizės skyriaus specialistė Regina Mikutaitė
Dalyvauja: UAB „Dalmega“ atstovai.

11. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus AB „Amber Grid“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: AB „Amber Grid“ atstovai.

12. Dėl UAB „Baltic Ground Services“ leidimų verstis didmenine prekyba nefasuotais naftos produktais pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Baltic Ground Services“ atstovai.

13. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Geras meistras“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Geras meistras“ atstovai.

14. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „KAROLINOS HES“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „KAROLINOS HES“ atstovai.

15. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Vėjo nauda“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Vėjo nauda“ atstovai.

16. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovai.

17. Dėl leidimo gaminti elektros energiją R. B. išdavimo ir anksčiau išduoto leidimo A. S. B. pripažinimo netekusiu galios (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja R. B.

18. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Utenos vandenys“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus  vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Utenos vandenys“ atstovai.

19. Dėl UAB „Viada LT“ leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Viada LT“ atstovai.

20. Dėl UAB „Baltic Petroleum“ leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis ir licencijos verstis nefasuotais naftos produktais pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Evelina Cuzanauskienė
Dalyvauja: UAB „Baltic Petroleum“ atstovai.

21. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus AB „Amber Grid“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-36) (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus  vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: AB „Amber Grid“ atstovai.


22. Kiti klausimai.

II dalis

1. Dėl UAB „Plungės šilumos tinklai“ šilumos kainos dedamųjų nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos bazinių kainų skyriaus vedėja Eglė Goculenko
Dalyvauja: Plungės rajono savivaldybės, UAB „Plungės šilumos tinklai“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

2. Dėl UAB „Birštono šiluma“ šilumos kainų dedamųjų perskaičiavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus vedėjas Aivaras Ciesiūnas
Dalyvauja: Birštono savivaldybės, UAB „Birštono šiluma“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

3. Dėl Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodikos pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vedėja Indrė Musvicienė
Dalyvauja: Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos atstovai.
Posėdžio medžiaga

4. Dėl UAB „Tvarkyba“ perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vyr. specialistė Vida Žilėnienė
Dalyvauja: Šalčininkų rajono savivaldybės, UAB „Tvarkyba“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

5. Dėl UAB „Eišiškių komunalinis ūkis“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vedėja Vilma Davulienė
Dalyvauja: Šalčininkų rajono savivaldybės, UAB „Eišiškių komunalinis ūkis“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

6. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2019 m. rugpjūčio 2 d. nutarimo Nr. O3E-296 „Dėl Viešai skelbiamos informacijos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Dujų skyriaus vyr. specialistė Edita Dabašinskienė
Dalyvauja: AB „Achema“, AB „Amber Grid“, AB „Grigeo“, AB „Ignitis gamyba“, AB „Kauno energija“, AB „Klaipėdos energija“, AB „Lifosa“, AB „Panevėžio energija“, AB „Prienų šilumos tinklai“, AB „Simega“, AB „Šiaulių energija“, AB „Vilniaus šilumos tinklai“, Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos, SĮ „Visagino energija“, UAB „Akmenės energija“, UAB „Alytaus šilumos tinklai“, UAB „Anykščių šiluma“, UAB Balterma ir ko, UAB „Birštono šiluma“, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“, UAB „Ignalinos šilumos tinklai“, UAB „Jonavos šilumos tinklai“, UAB „Fortum Joniškio energija“, UAB „Kaišiadorių šiluma“, UAB „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“, UAB „Kretingos šilumos tinklai“, UAB „Lazdijų šiluma“, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, UAB „Molėtų šiluma“, UAB „Nemenčinės komunalininkas“, UAB „Nemėžio komunalininkas“, UAB „Pakruojo šiluma“, UAB „Palangos šilumos tinklai“, UAB „Plungės šilumos tinklai“, UAB „Radviliškio šiluma“, UAB „Raseinių šilumos tinklai“, UAB „Skuodo šiluma“, UAB „Šakių šilumos tinklai“, UAB „Šalčininkų šilumos tinklai“, UAB „Šilalės šilumos tinklai“, UAB „Šilutės šilumos tinklai“, UAB „Širvintų šiluma“, UAB „Fortum Švenčionių energija“, UAB „Tauragės šilumos tinklai“, UAB „Trakų energija“, UAB „Ukmergės šiluma“, UAB „Utenos šilumos tinklai“, UAB „Varėnos šiluma“, VšĮ „Velžio komunalinis ūkis“, UAB „Autoidėja“, UAB „Bio zona“, UAB „Danpower Baltic Taika elektrinė“, UAB „Ekopartneris“, UAB „Ekoresursai“, UAB „EKO TERMO“, UAB „ENG“, UAB „Energijos parkas“, UAB „Foksita“, UAB „Biovatas“, UAB „Intergates“, UAB „Fortum Klaipėda“, UAB „Kurana“, UAB „Petrašiūnų katilinė“, UAB „Plungės bioenergija“, UAB „Pramonės energija“, UAB „Visagino linija“, UAB „Žemaitijos energija“, UAB „Druskininkų butų ūkis“, UAB „Kirtimų katilinė“, UAB „Dainavos elektra“, UAB „Inservis“, UAB „Berlainių vėjas“, UAB „Abotis“, ČEZ, a. s., In Commodities A/S, UAB „Relektra“, AJ POWER, UAB Axton Commodities, UAB „Energridas“, UAB „Arontera“, UAB „Amika LT“, A. En. Slovensko s.r.o., UAB „Denvola“, UAB „Kardos, „SPECTRUM BALTIC“ SIA, UAB „Grunis“, UAB „Inregnum“, UAB „Ignitis“, FuseBox OU, UAB „Aiveks“, UAB „Green Genius“, UAB Kauno termofikacijos elektrinės, UAB „Achema Gas Trade“, AB agrofirmos „Josvainiai“, UAB „Dolaurus“, UAB „Dujotekana“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, UAB „Elektrum Lietuva“, UAB „Energijos tiekimo centras“, UAB „Fortum Heat Lietuva“, UAB GET Baltic, UAB „Haupas“, UAB „Imlitex“, UAB „Intergas“, UAB „JetGas“, AB „Klaipėdos nafta“, UAB koncerno „Achemos grupė“, AS „Latvijas Gaze“, UAB „Scener“, AB „Akmenės cementas“, VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, ALPIQ ENERGY SE, AXPO Nordic, DANSKE COMMODITIES A/S, UAB „Dirbtinis pluoštas“, Eesti Energia AS, EDF Trading Limited, ELENER, UAB, UAB „Enefit“, Energi Danmark AS, UAB „Energidas“, Energy Supply EOOD, UAB „ENERTY“, UAB „Fortis Energy“, AB „INTER RAO Lietuva“, Kodiani elektros tiekimo, UAB, UAB „Marisa“, UAB „Metaloidas“, UAB „Modus Energija tiekimas“, UAB „Nominus“, „Nordic Power Management“, UAB, AB „ORLEN Lietuva“, UAB Vakarų techninės tarnybos, UAB „Vaizga“, UAB „Akmenės vandenys“, UAB „Anykščių vandenys“, UAB „Aukštaitijos vandenys“, UAB „Birštono vandentiekis“, UAB „Biržų vandenys“, UAB „Druskininkų vandenys“, UAB „Dzūkijos vandenys“, UAB „Giraitės vandenys“, UAB „Ignalinos vanduo“, UAB „Jonavos vandenys“, UAB „Joniškio vandenys“, UAB „Jurbarko vandenys“, UAB „Kaišiadorių vandenys“, UAB „Kauno vandenys“, UAB „Kėdainių vandenys“, UAB „Kelmės vanduo“, AB „Klaipėdos vanduo“, UAB „Kretingos vandenys“, UAB „Kupiškio vandenys“, UAB „Lazdijų vanduo“, UAB „Mažeikių vandenys“, UAB „Molėtų vanduo“, UAB „Neringos vanduo“, AB „Pakruojo vandentiekis, UAB „Palangos vandenys“, UAB „Pasvalio vandenys“, UAB „Plungės vandenys“, UAB „Prienų vandenys“, UAB „Radviliškio vanduo“, UAB „Raseinių vandenys“, UAB „Rokiškio vandenys“, UAB „Skuodo vandenys“, UAB „Sūduvos vandenys“, UAB „Šakių vandenys“, UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Šilalės vandenys“, UAB „Šilutės vandenys“, UAB „Širvintų vandenys“, UAB „Tauragės vandenys“, UAB „Telšių vandenys“, UAB „Trakų vandenys“, UAB „Ukmergės vandenys“, UAB „Utenos vandenys“, UAB „Varėnos vandenys“, UAB „Vilkaviškio vandenys“, UAB „Vilniaus vandenys“, UAB „Zarasų vandenys“, UAB „Kuršėnų vandenys“, UAB „Kalvarijos komunalininkas“, UAB „Baisogalos bioenergija“, UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“, UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“, UAB „Pabradės komunalinis ūkis“, UAB „Rietavo komunalinis ūkis“, SĮ „Simno komunalininkas“, UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“, Škėmų socialinės globos namų, Jotainių socialinės globos namų, UAB „Tvarkyba“, UAB „Eišiškių komunalinis ūkis“, individualios Emilijos Kaminskienės įmonės, individualios Juozo Oleko įmonės „Liepsnelė“, UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, Prūdiškių socialinės globos namų, VšĮ „Antazavės vanduo“, UAB „Didma“, UAB „Panevėžio gatvės“, UAB „Visagino būstas“, UAB „Grinda“, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“, UAB „Gargždų plytų gamykla“, UAB „Baltpool“, UAB „European Gas Trading Group“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

7. Dėl 2019 m. skatinimo kvotų paskirstymo aukciono, kuriame paskirstomas 0,3 TWh elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių kiekis, laimėtojo patvirtinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus patarėja Laima Kasparavičiūtė
Dalyvauja: Energetikos ministerijos, LITGRID AB, AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma, nutarimo projektas

8. Dėl AB „Ignitis gamyba“ 2016–2017 metais vykdytų investicijų ir faktinių duomenų derinimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjai – Elektros skyriaus vyresn. specialistė Inga Žulytė,
Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriaus vyr. specialistas Darius Bartišius
Dalyvauja: AB „Ignitis gamyba“ atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma neskelbiama, nutarimo projektas

9. Dėl tyrimo komisijos, skirtos ištirti įvykio UAB „Vėjo gūsis“ elektros tinkle priežastis, akto tvirtinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Šiaulių teritorinio skyriaus vedėjas Jonas Matusevičius
Dalyvauja: UAB „Vėjo gūsis“ atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma, nutarimo projektas

10. Dėl vartojimo ginčo tarp uždarosios akcinės bendrovės „Lyberk“ ir uždarosios akcinės bendrovės „Ignitis“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus vyresn. specialistė Sigita Kuzmickienė.
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

11. Dėl vartojimo ginčo tarp R. J. ir uždarosios akcinės bendrovės „Palangos šilumos tinklai“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Sandra Grabauskaitė.
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

12. Dėl vartojimo ginčo tarp J. Š. ir akcinės bendrovės „Kauno energija“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Sandra Grabauskaitė.
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

13. Kiti klausimai.






Kilus klausimams, kreipkitės į Veiklos valdymo skyriaus vyr. specialistę Gražiną Songailaitę-Šilinskienę, tel. (8 5) 239 7820.