Įeiti
Publikuota: 2024-03-27. Atnaujinta: 2024-03-27

VERT pasirašė Susitarimo memorandumus su Ukrainos bei Moldovos reguliuotojais


​​​​Antradienį Vilniuje Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) kartu su Ukrainos Nacionaline energetikos ir komunalinių paslaugų reguliavimo komisija (NEURC) bei Moldovos Nacionaline energetikos reguliavimo agentūra (ANRE) pasirašė Susitarimo memorandumus.

Memorandumu su Moldovos reguliuotoju sukuriamas pagrindas atviriems tarpusavio santykiams, siekiama plėtoti tiesioginį dialogą dvišaliais bei regioniniais rinkos reguliavimo klausimais, užtikrinti veiksmingą keitimąsi informacija bei skatinti tinkamą reguliavimo sistemą. Tuo tarpu susitarimas su NEURC apima gilesnį bendradarbiavimą energetikos ir vandens tiekimo reguliavimo srityje.

„Garbė priimti šias dvi delegacijas tokiu įtemptu metu. Norėčiau visų mūsų vardu išreikšti palaikymą ir pagarbą Ukrainos žmonėms – esame su jumis ir padėsime tiek, kiek reikės. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Ukrainos bei Moldovos institucijomis ir tikimės, jog šis memorandumas dar labiau sustiprins mūsų tarpusavio ryšius, o ateityje kartu įgyvendinsime ne vieną vertingą projektą“, - kalbėjo VERT pirmininkas Renatas Pocius.

Ukrainos reguliavimo komisijos narė Olga Babii dėkojo Lietuvos institucijoms bei gyventojams už nenuilstamą palaikymą jos šaliai.

„Atsimenu, kaip dar prieš Rusijos karinę invaziją kalbėjome apie rusiškų energetikos išteklių keliamą pavojų ir dabar būtent su tuo susiduriame, todėl nuoširdžiai dėkoju Lietuvos bei Moldovos reguliuotojams už įdėtas pastangas sutariant dėl šio memorandumo.

Šiuo metu prisidedame prie naujos Europos energetinio saugumo infrastruktūros kūrimo. Pažintis su unikaliais Lietuvos energetikos objektais  leis dar labiau pagilinti Lietuvos bei Ukrainos bendradarbiavimą bei toliau veikti bendrų interesų, kurių turime daugybę, linkme“, - teigė O. Babii.

Tuo tarpu Moldovos reguliuotojo tarybos narys Alexei Taran pabrėžė, jog praėjusiais metais tokį susitarimą pasirašė su Ukrainos reguliuotoju, todėl šiandienos memorandumas dar labiau sustiprins mezgamus ryšius Europos energetinio saugumo srityje.

„Su Ukraina glaudžiai bendradarbiaujame ne tik reguliavimo klausimais, bet energetikoje apskritai, todėl šios dienos susitarimas yra labai svarbus plečiant šį bendraminčių ratą – mūsų šalys ne tik turi panašias patirtis, bet ir sutampančius tikslus ateityje. Todėl karo, kuris sujaukė nusistovėjusias tvarkas, kontekste būtina imtis konkrečių ir greitų žingsnių stiprinant egzistuojančią infrastruktūrą“, - kalbėjo A. Taran.

Šią savaitę Ukrainos bei Moldovos energetikos reguliuotojų delegacijos lankosi Lietuvoje mokomojo vizito tikslais, siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp institucijų bei dalintis gerąja patirtimi.​