Įeiti
Publikuota: 2024-03-21. Atnaujinta: 2024-03-21

VERT įpareigojo ESO perskaičiuoti prijungimo įmoką


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl galimai nepagrįstų leistinos naudoti galios didinimo vartotojo objekte techninių sprendinių.

Vartotojui, pateikus paraišką objekto leistinos galios didinimui, buvo išduotos prijungimo sąlygos, kuriose buvo numatyta tinklo plėtra. ESO vartotoją informavo, kad techniniai sprendiniai grindžiami tuo, kad padidinus objekto galią, nebūtų užtikrinama kitiems vartotojams  elektros tiekimo kokybė.

VERT nustatė, kad apskaičiuojant preliminarią prijungimo įmoką, nebuvo atsižvelgta į tai, kad vartotojas prie elektros tinklo rekonstrukcijos turi prisidėti tik ta dalimi, kuri susijusi su vartotojo objektu. Dėl šios priežasties vartotojui priskiriamas apmokėti trumpiausias geometrinis atstumas turėtų būti mažesnis nei ESO buvo priskirtas.

Išnagrinėjusi ginčo nagrinėjimo metu surinktą informaciją, VERT nutarė tenkinti vartotojo prašymą ir įpareigojo ESO perskaičiuoti preliminarią prijungimo paslaugos įmoką. Taip pat VERT įpareigojo per 30 kalendorinių dienų nuo sprendimo įsigaliojimo dienos informuoti VERT apie nutarimo vykdymo rezultatus.

 
Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite čia.