Įeiti
Publikuota: 2023-08-10. Atnaujinta: 2023-08-10

REMIT naujienos: ACER paskelbė naują ketvirtinę REMIT apžvalgą


ES Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra (ACER) 2023 m. rugpjūčio 9 d. paskelbė 33-ąjį savo REMIT ketvirtinį leidimą, apimantį antrąjį 2023 m. ketvirtį.

2011 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1227/2011 dėl didmeninės rinkos vientisumo ir skaidrumo (REMIT) sudaro pagrindą didesniam rinkos skaidrumui ir energijos rinkų vientisumui, siekiant užtikrinti pasitikėjimą šių rinkų veikimu ir skatinti rinkos integraciją. Tai taip pat atgraso rinkos dalyvius nuo manipuliavimo rinka. Taigi REMIT atlieka svarbų vaidmenį saugant įmonių ir vartotojų interesus.

REMIT ketvirtinės apžvalgos yra pagrindinis ACER komunikacijos su suinteresuotosiomis šalimis šaltinis su REMIT susijusiais klausimais, jose pateikiama informacija apie ACER REMIT veiklą.

33-asis leidimas pateikiamas naujo formato bei didesnės turinio apimties. Jame apžvelgiamos antrojo 2023 m. ketvirčio REMIT naujienos:

  • ​7-ojo ACER REMIT forumo, vyksiančio 2023 m. gruodžio 5 d., anonsavimas (internete);
  • Neintuityvių komercinių mainų analizė kitos paros susiejimo (angl. Single Day-ahead Coupling, SDAC) rinkoje;
  • Registruotų ataskaitų teikimo mechanizmų (RRM) nenumatytų atvejų ataskaitų statistika;
  • Atnaujinta sprendimų dėl sankcijų per pastaruosius keturis ketvirčius apžvalga (2023 m. antrojo ketvirčio pabaigoje buvo tiriamos 372 REMIT bylos);
  • Trumpa 2023 m. antrojo ketvirčio prekybos organizuotose prekybos platformose apžvalga;
  • Kiti naujausi REMIT atnaujinimai.

 

Nuoroda į naujausią apžvalgos numerį.

Nuoroda į visas REMIT ketvirtines apžva​lgas.​