AB „Klaipėdos nafta“ naudojimosi suskystintų gamtinių dujų terminalu taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato naudojimosi AB „Klaipėdos nafta“ suskystintų gamtinių dujų terminalu (toliau – Terminalas) tvarką ir sąlygas, reikalavimus asmenims, ketinantiems naudotis Terminalu, jų teises, pareigas ir atsakomybę, taip pat kitus specialiuosius reikalavimus, susijusius su Terminalo veikla ir jo naudojimu suskystintoms gamtinėms dujoms (toliau – SGD) atgabenti ir iškrauti į Terminalą, jas išdujinti ir (ar) perkrauti į dujovežį.
Projekto tikslas – užtikrinti efektyvų ilgalaikių Terminalo pajėgumų paskirstymą.
Esminiai Taisyklių pakeitimai:
Skelbiamos dvi ilgalaikių pajėgumų paskirstymo procedūros: 1) 9 TWh SGD išdujinimo pajėgumų kiekvienais Terminalo dujų metais, suskirstant į 3 pajėgumų paketus po 3 TWh, 2025–2032 (imtinai) metų laikotarpiui; 2) 28 TWh SGD išdujinimo pajėgumų kiekvienais Terminalo dujų metais, suskirstant į 7 pajėgumų paketus po 4 TWh, 2033–2044 (imtinai) metų laikotarpiui.
Didinama maksimali vienam ūkio subjektui galima paskirstyti SGD išdujinimo pajėgumų riba (iki 2/3 Nominalių SGD terminalo pajėgumų, t. y. apie 22 TWh per vienerius Terminalo dujų metus).
SGD pajėgumų perkrovos valdymo procese atliekamos korekcijos, atsisakant 5% leidžiamo nuokrypio vertinimo, jei kliento iniciatyva yra atsisakoma suteiktų pajėgumų ir SGD krovinys nėra pristatomas, t. y. imk arba mokėk sąlyga būtų taikoma visa suteiktų pajėgumų apimtimi.
Numatoma, kad SGD Terminalo technologinę būklę esant poreikiui privalo užtikrinti ne tik Paskirtasis tiekėjas, tačiau ir kiti Terminalu besinaudojantys rinkos dalyviai.
Išsamiai susipažinti su VERT 2023-07-27 posėdžio medžiaga galite ČIA.