Įeiti
Publikuota: 2023-07-03. Atnaujinta: 2023-07-03

VERT patvirtino Jūrinio vėjo konkurso dalyvių sąrašą


​​​​​​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino Jūrinio vėjo konkurso (Konkursas) dalyvių sąrašą, kurį sudaro du dalyviai. Šie dalyviai galės dalyvauti kitame Konkurso etape ir teikti pasiūlymus dėl elektrinių plėtros jūrinėje teritorijoje vystymo mokesčio.

Konkurso dalyviai pasiūlymus galės teikti VĮ Registrų centro interneto svetainėje www.evarzytynes.lt, užsiregistravę prie VERT paskelbto aukciono (Jūrinės teritorijos elektrinių plėtrai konkursas).

Konkurso dalyvių kvalifikaciją patikrino Komitetas, sudarytas iš VERT, Energetikos ministerijos, Konkurencijos tarybos, Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto ir VšĮ Lietuvos energetikos agentūros atstovų. Buvo nustatyta, kad abu Konkurso dalyviai atitinka Konkurso dalyviams keliamus reikalavimus, ir pasiūlyta VERT patvirtinti Konkurso dalyvių sąrašą.

Potencialus konkurso laimėtojas bus žinomas jau kitą dieną po Pasiūlymų dėl elektrinės plėtros mokesčio teikimo etapo, tačiau laimėtoju jis būtų paskelbtas tik jei atitiktų nacionalinio saugumo interesus. Patikra dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams gali trukti apie 60 kalendorinių dienų. Konkurso laimėtojas bus žinomas apie 2023 m. rugsėjo pradžią.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-07-03 posėdžio medžiaga galite ČIA.