Įeiti
Publikuota: 2023-06-14. Atnaujinta: 2023-06-14

VERT patvirtino ataskaitą, kurioje įvertino, ar energetikos įmonės gamtines dujas įsigyja gamtinių dujų biržoje


​Valstybinė energeti​kos reguliavimo taryba (VERT) pritarė Energijos išteklių rinkos įstatyme įtvirtinto įpareigojimo gamtines dujas įsigyti gamtinių dujų biržoje vykdymo 2022 m. ataskaitai.

VERT, atlikusi įpareigojimo 2022 metais ne mažiau kaip 50 proc. gamtinių dujų įsigyti biržoje įgyvendinimo tyrimą, nustatė, kad minėtas reikalavimas buvo privalomas 6 energetikos įmonėms.

Įpareigojimą įvykdė 5 energetikos įmonės: AB „Vilniaus šilumos tinklai“, AB „Kauno energija“, AB „Šiaulių energija“, AB „Klaipėdos energija“ ir AB „Panevėžio energija“.

UAB „Alytaus šilumos tinklai“ įpareigojimo neįvykdė.

UAB „Alytaus šilumos tinklai“ 2022 m. įsigijo gamtines dujas ne biržoje, bet iš nepriklausomo tiekėjo  dvišalių  sutarčių pagrindu.

VERT kreipėsi į UAB „Alytaus šilumos tinklai“ su prašymu paaiškinti, dėl kokių priežasčių 2022 m. visą suvartotą dujų kiekį pirko ne biržoje, o iš nepriklausomų tiekėjų. Įmonė pateiktame atsakyme sutiko, kad pažeidė reikalavimus, tačiau įrodymų, kad pasirašant dvišalę sutartį buvo palyginta tiekėjo pasiūlyta kaina ir kaina biržoje VERT negavo. VERT nutarė, kad įmonė įstatyme įtvirtinto įpareigojimo neįvykdė.

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-06-14 posėdžio medžiaga galite ČIA