Įeiti
Publikuota: 2023-06-14. Atnaujinta: 2023-06-14

VERT įvertino, ar šilumos ir elektros gamybai biokurą naudojančios įmonės laikosi įpareigojimo biokurą įsigyti biržojeValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nutarė, jog 2021 m. šilumos ir (ar) elektros gamybai biokurą naudojančios įmonės laikėsi įpareigojimo biokurą įsigyti energijos išteklių biržoje.

2021 m. šilumos ir (ar) elektros gamybai biokurą Lietuvoje naudojo 72 energetikos įmonės iš kurių 46 centralizuoto šilumos tiekimo įmonės (CŠTĮ) (įskaitant atskirus UAB „Litesko“ filialus), 16 reguliuojamų ir 10 nereguliuojamų nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG).

Nustatyta, kad numatytą reikalavimą visą elektros ir (ar) šilumos energijai gaminti reikalingą biokuro kiekį 2021 m. įsigyti biržoje įvykdė 45 energetikos įmonės (34 CŠTĮ ir 11 NŠG).

VERT įmonių, neįvykdžiusių reikalavimo, paprašė pateikti įrodymus, kad biržoje dėl objektyvių priežasčių nebuvo galima įsigyti reikalingo atitinkamos kuro rūšies kiekio ar jo dalies arba kitais būdais įsigyti energijos išteklius buvo ekonomiškai naudingiau.

Įvertinusi įmonių pateiktus duomenis, VERT atliko įpareigojimo įgyvendinimo tyrimą. VERT nustatė, kad dėl numatytų pateisinamų  priežasčių 2021 m. viso reikalingo biokuro kiekio biržoje nenupirko 12 CŠTĮ ir 15 NŠG.

VERT, įvertinusi įmonių biokuro pirkimo duomenis ir pateiktus įrodymus, kad biržoje dėl objektyvių priežasčių nebuvo galima įsigyti reikalingo atitinkamos kuro rūšies kiekio ar jo dalies arba kitais būdais įsigyti energijos išteklius buvo ekonomiškai naudingiau, nenustatė reikalavimo pažeidimų ir nutarė, jog visos įmonės laikėsi įpareigojimų.​

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-06-14 posėdžio medžiaga galite ČIA.