Įeiti
Publikuota: 2023-04-25. Atnaujinta: 2023-04-25

Panevėžio vartotojams keičiasi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Aukštaitijos vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma – 1,97 Eur/m3 (be PVM) kaina.

Bendrovės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (be PVM)

Aukstaitijos vandenys grafikas.png 

Vidutinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina - 2,18 Eur/m3, palyginti su ankstesnio reguliavimo periodo vidutine bazine kaina, didėja 0,75 Eur/m3. Kainos pokytį lėmė didesnės energetinių išteklių kainos ir dėl to auga  elektros energijos sąnaudos technologiniams įrenginiams, didėja  ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos bei investicijų grąža dėl įgyvendinamų investicinių projektų, personalo, technologinių medžiagų ir technologinio kuro, gamtos išteklių ir aplinkos taršos mokesčių sąnaudos, padidėjusi kitų būtinųjų sąnaudų apimtis veiklos užtikrinimui (einamojo remonto ir aptarnavimo, kuro, šilumos energijos, administracinių sąnaudų ir kt.).

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 0,89 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-04-25 posėdžio medžiaga galite ČIA.