Įeiti
Publikuota: 2023-01-31. Atnaujinta: 2023-01-31

Utenos vartotojams nustatytos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainosValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Utenos vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma – 2,91 Eur/m3 (be PVM) kaina.

​Bendrovės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (be PVM)​

Utenos grafikas.png

Vidutinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina, lyginant su taikyta  1,90 Eur/m3 bazine kaina, didėja 1,27 Eur/m3. Vien dėl šiuo metu padidėjusių elektros energijos kainų, kurias lėmė pasaulinėje energetinių išteklių rinkoje susiklosčiusios aplinkybės, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,86 Eur/m3 (45,0 proc.).

Vartotojams ir abonentams paslaugų kainos keičiasi ir dėl įvertintų didesnių būtinųjų  sąnaudų, reikalingų kokybiškų ir patikimų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui (didėja šilumos ir kuro sąnaudos, ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos, išlaidos personalo išlaikymui, technologinių medžiagų sąnaudos, gamtos išteklių ir aplinkos taršos mokesčiai bei kitos neišvengiamos būtinosios sąnaudos, mažesni realizuoto geriamojo vandens kiekiai).

​Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,6 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-01-26 posėdžio medžiaga galite ČIA.