Įeiti
Publikuota: 2023-01-26. Atnaujinta: 2023-01-26

UAB „Skuodo vandenys“ vartotojams nustatytos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainosValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Skuodo vandenys“ perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų  tvarkymo paslaugų bazines kainas. Vartotojai, už paslaugas atsiskaitantys bute, mokės – 3,61 Eur/m3 (be PVM).

Bendrovės bazinės ir perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (Eur/m3 be PVM)

Skuodo vandenys .jpg

Po bazinių kainų perskaičiavimo vidutinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina, lyginant su dabar galiojančia  vidutine 3,13 Eur/m3 bazine kainadidėja 0,46 Eur/m3 (14,7 proc.).

Vien dėl šiuo metu padidėjusių elektros energijos kainų, kurias lėmė pasaulinėje energetinių išteklių rinkoje susiklosčiusios aplinkybės, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,38 Eur/m3 (12,3 proc.). Dėl išaugusios šildymui naudojamų energetinių išteklių kainos, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,05 Eur/m3 (1,9 proc.).

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina keičiasi ir dėl infliacijos, darbo užmokesčio fondo, mokesčių sąnaudų, bazinėje kainoje įskaičiuotų ir realizuotų kiekių neatitikties, ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų ir kitų neišvengiamų būtinųjų sąnaudų, reikalingų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,9 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-01-26 posėdžio medžiaga galite ČIA.​