Įeiti
Publikuota: 2023-01-26. Atnaujinta: 2023-01-26

UAB „Mažeikių vandenys“ vartotojams nustatytos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Mažeikių vandenys“ perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas. Vartotojai, atsiskaitantys už paslaugas bute, mokės – 2,74 Eur/m3 (be PVM).

Bendrovės bazinės, galiojančios ir perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute, Eur/m3 (be PVM)

 Mažeikių vandenys .jpg

Nustatyta vidutinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina, palyginus su galiojančia 2,01 Eur/m3 bazine kaina, didėja 0,84 Eur/m3 ( 41,8 proc.), dėl išaugusių  elektros energijos kainų didėja 0,57 Eur/m3 (28,4 proc.), dėl  technologinio kuro kainos (suskystintų dujų) didėja 0,14 Eur/m3 (7,0 proc.), taip pat įtakos turi ir būtinosios sąnaudos, reikalingos kokybiškų ir patikimų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui visiems vartotojams bei ilgalaikiam infrastruktūros eksploatavimui (ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos, mokesčiai už aplinkos teršimą bei kitos neišvengiamos būtinosios sąnaudos).

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,26  proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2023-01-26 posėdžio medžiaga galite ČIA.