Įeiti
Publikuota: 2022-12-30. Atnaujinta: 2022-12-30

Patvirtinta Rinkos pajamų nustatymo ir pajamų perviršio skaičiavimo metodikaValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino Rinkos pajamų nustatymo ir pajamų perviršio skaičiavimo metodiką, kuria reglamentuojama rinkos pajamų nustatymo ir pajamų perviršio skaičiavimo tvarka, prisidedant prie Europos Tarybos Reglamente (ES) dėl skubios intervencijos, skirtos didelėms energijos kainoms mažinti, nustatytų kainų sumažinimo galutiniams vartotojams tikslų.

Pagrindiniai pajamų perviršio skaičiavimo metodikos principai:​

-          VERT, atlikdama pajamų perviršio skaičiavimą, atsižvelgs į elektros energijos biržoje sudarytus sandorius, galiojančias sudarytas dvišales pirkimo–pardavimo sutartis dėl elektros energijos ir galiojančius sudarytus sandorius dėl elektros energijos išvestinių finansinių priemonių.

-          Visiems gamintojams (išskyrus dujines elektrines ir elektrines naudojančias žalios naftos produktus) bus taikoma vienoda 180 Eur/MWh pajamų viršutinė riba.

-          Pajamų perviršio skaičiavimas bus grįstas skaičiavimu pagal kiekvieną sudarytą sandorį, t. y. atliekant skaičiavimus nėra skaičiuojamos vidutinės vertės per tam tikrą laikotarpį.

-          Jeigu elektros energijos išvestines finansines priemones arba prekybą elektros energijos rinkos segmentuose susijusią su bazinės apkrovos kiekio pirkimo–pardavimo sutarties nuostatų užtikrinimu atlieka ne pats subjektas, o su juo susijusi įmonė, tai pajamų perviršio skaičiavimo tikslais bus laikoma, kad tokius sandorius sudaro pats subjektas ir tokie sandoriai yra vertinami atliekant pajamų perviršio skaičiavimą.

-          Rinkos dalyviai privalės pajamų perviršį deklaruoti už laikotarpį nuo 2022 m. gruodžio 1 d. iki 2023 m. birželio 30 d.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-12-30 posėdžio medžiaga galite ČIA.