Įeiti
Publikuota: 2022-12-23. Atnaujinta: 2022-12-23

Patvirtintas AB „Energijos skirstymo operatorius“ Prekybos lankstumo paslaugomis tvarkos aprašas


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino Prekybos lankstumo paslaugomis tvarkos aprašą, kuriuo vadovaudamasis Energijos skirstymo operatorius AB (Operatoriaus) turi teisę įsigyti ir naudoti lankstumo paslaugas nuo 2023 m. sausio 1 d.

​Aprašu pirmą kartą reglamentuojama Operatoriaus įsigyjamų lankstumo paslaugų tvarka įgyvendinant Europos Sąjungos Švarios energijos paketo reikalavimus. Elektros energetikos sistemos lankstumo paslaugos suprantamos kaip elektros energijos rinkos dalyvių teikiamos paslaugos, kurias skirstomųjų tinklų operatorius įsigyja, reaguodamas į lankstumo poreikį savo valdomuose elektros tinkluose ir siekdamas užtikrinti nepertraukiamą ir efektyvų elektros energijos skirstymo paslaugų teikimą.

Elektros energetikos sistemos lankstumas sudaro galimybę koreguoti elektros energijos gamybos ir vartojimo apimtį reaguojant į numatomus ar nenumatomus išorės veiksnius, tarp jų elektros energijos paklausos ir pasiūlos pokyčius bei kainų pokyčius elektros energijos rinkoje.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-12-23 posėdžio medžiaga galite ČIA.