Įeiti
Publikuota: 2022-12-19. Atnaujinta: 2022-12-19

VERT pritarė UAB „Kauno vandenys“ investicijomsValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Kauno vandenys“ 2018-2022 m. faktiškai įgyvendintas investicijas, kurių vertė yra 9 mln. 356 tūkst. Eur. Teikiamos derinti investicijos finansuojamos bendrovės lėšomis ir paskolos lėšomis.

Siekdama, kad visi savivaldybės gyventojai gautų saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymo paslaugas, taip pat būtų užtikrintas aplinkos taršos mažinimas nuotekomis, bendrovė investavo į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros rekonstrukciją Kauno mieste ir rajone – buvo atlikti vandentiekio ir nuotekų, lietaus tinklų kapitaliniai remontai, susidėvėjusios vandentiekio įrangos keitimas, vandens gręžinių taisymas ir kt.

Siekdama sumažinti paviršinių nuotekų surinkimo sutrikimų riziką, bendrovė atnaujino paviršinius nuotekų tinklus ir buitinių nuotekų šulinius (buvo pakeisti šulinių dangčiai, susidėvėję liukai, atliekamas šulinių remontas betono mišiniu ir stiprinančia hidroizoliacine danga) daugumoje Kauno miesto gatvių.

Bendrovė taip pat atliko vandentiekio tinklų kapitalinį remontą ir susidėvėjusio vandentiekio įrangos keitimą po avarijos padarinių pašalinimo.

Siekdama, kad vartotojus pasiektų kokybiškas, higienos normos reikalavimus atitinkantis geriamasis vanduo, bendrovė investavo į Kleboniškio vandens gerinimo įrenginių statybą. Iš šios  vandenvietės vanduo tiekiamas į bendrą Kauno miesto vandentiekio sistemą - iš švaraus vandens rezervuarų vanduo bus nukreipiamas į dvi antro kėlimo siurblines (viena tieks vandenį tik Kleboniškio rajono gyventojams, kita – Vilijampolės ir Domeikavos mikrorajonų gyventojams, dėl sužiedintos sistemos vandenį galėtų tiekti ir viso Kauno miesto bei dalies Kauno rajono vartotojams).

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-12-19 posėdžio medžiaga galite ČIA.