Įeiti
Publikuota: 2022-11-23. Atnaujinta: 2022-11-23

Kaip nustatomas patiektos į tinklą ir paimtos iš jo elektros energijos kiekis?


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo gaminančio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ginčą dėl sukaupto elektros energijos kiekio – vartotojo reikalavimas nepagrįstas.

Vartotojas VERT nurodė, kad jo objektui įrengtas skaitiklis 2022 m. rugpjūčio 2 d. buvo demontuotas ir demontavimo metu fiksavo suvartojimo ir generacijos „iki“ rodmenis. Anot vartotojo, šių rodmenų skirtumas turėtų sudaryti sukauptos elektros energijos kiekį, tačiau pagal įmonės duomenis sukauptos elektros energijos trūksta, todėl įmonė į apskaitos sistemą turėtų įtraukti duomenis, fiksuotus skaitikliu nuo 2022 m. birželio 8 d. iki 2022 m. rugpjūčio 2 d..

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad sukauptas kiekis nėra nustatomas iš skaitiklio rodmens „iki“, žyminčio iki kokio kiekio skaitine išraiška vartotojas patiekė elektros energijos į įmonės tinklą, atimant rodmenį „iki“, žymintį iki kokio kiekio skaitine išraiška vartotojas paėmė elektros energijos iš įmonės tinklo. Kiekvieno elektros energijos kiekio dydžiui nustatyti būtina iš rodmens „iki“ atimti rodmenį „nuo“. Tokiu būdu nustačius patiektą ir paimtą kiekius, sukauptas kiekis turėjo būti ir buvo teisingai nustatytas kaip minėtų kiekių skirtumas.

VERT konstatavo, kad įmonė tinkamai įvertino vartotojo skaitiklio rodmenis ir teisingai nustatė sukauptą kiekį ginčo laikotarpiu, todėl vartotojo reikalavimas buvo atmestas. 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.​​