Įeiti
Publikuota: 2022-11-22. Atnaujinta: 2022-11-22

Jei vartotojas neteisingai deklaruoja suvartotą elektros energiją, įmonė turi teisę rodmenis anuliuotiValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ ginčą ir priėmė sprendimą atmesti vartojo reikalavimą įpareigoti įmonę panaikinti sąskaitą už elektros energiją.

Vartotojas VERT nurodė, kad įmonė išrašė ir pateikė apmokėti sąskaitą faktūrą, neatsižvelgdama į elektros apskaitos prietaiso naktinės skalės permoką ir dieninės skalės nepriemoką.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybe VERT nustatė, kad vartotojas skundžiamu laikotarpiu neteisingai deklaravo apskaitos prietaiso rodmenis. AB „Energijos skirstymo operatorius“  (ESO) darbuotojas planine tvarka apskaitos prietaisą pakeitė į išmanųjį ir užfiksavo faktinius skaitiklio rodmenis bei apskaičiavo suvartotos elektros energijos kiekį. AB ESO anuliavo visus vartotojo neteisingus naktinės skalės rodmenis, o informaciją apie užfiksuotus faktinius apskaitos prietaiso dieninės skalės rodmenis ir anuliuotus naktinės skalės rodmenis perdavė UAB „Perlas Energija“.

VERT konstatavo, kad AB ESO teisėtai ir pagrįstai apskaičiavo suvartotos elektros energijos kiekį pagal patikrinimo metu darbuotojo užfiksuotus faktinius apskaitos prietaiso rodmenis ir anuliavo visus vartotojo deklaruotus neteisingus naktinės skalės rodmenis.

VERT taip pat konstatavo, kad UAB „Perlas Energija“, gavusi informaciją apie faktinius apskaitos prietaiso rodmenis iš AB ESO, pagrįstai išrašė ir vartotojui pateikė apmokėti sąskaitą, kurioje nurodė AB ESO pateiktus duomenis apie suvartotą elektros energijos kiekį.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.

 ​