Įeiti
Publikuota: 2022-11-04. Atnaujinta: 2022-11-04

VERT išnagrinėjo vartotojo ir UAB „Perlas Energija” ginčą vartotojo naudaiValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo vartotojo ir UAB „Perlas Energija" ginčą dėl įmonės veiksmų teisėtumo. Buvo priimtas sprendimas pripažinti įmonės veiksmus neteisėtais ir tenkinti vartotojo reikalavimus įpareigoti įmonę perskaičiuoti sąskaitą už elektros energiją ir pateikti vartotojui suvartos elektros energijos kiekio vienos kilovatvalandės kainos detalų skaičiavimą.

​Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad vartotojas, pažeisdamas teisės aktuose numatytus reikalavimus ne vėliau kaip kiekvieno ataskaitinio laikotarpio paskutinę dieną nedeklaravo suvartoto elektros energijos kiekio ir jų nepateikė jo UAB Perlas Energija". Tokiu atveju įmonė, atsižvelgdama į nustatytą teisinį reglamentavimą, turėjo kreiptis į AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) su prašymu, kad suvartotą elektros energijos kiekį apskaičiuotų pagal vidutinį suvartojimą. Buvo nustatyta, kad įmonė to nepadarė ir pati savo nuožiūra apskaičiavo deklaruotus vartotojo duomenis.

VERT konstatavo, kad įmonė pažeidė civiliniame kodekse įtvirtintus sąžiningumo, protingumo ir teisingumo principus, todėl vartotojui už suvartotą elektros energiją pateikti mokėjimai privalo būti perskaičiuoti pritaikant vidutinį suvartojimą, apskaičiuotą teisės aktuose nustatyta tvarka.

VERT taip pat konstatavo, kad įmonė neteisėtai nesuteikė vartotojui informacijos apie buvusią vienos kilovatvalandės biržos kainą, todėl vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę tokią informaciją pateikti yra laikomas pagrįstu.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.

​​