Įeiti
Publikuota: 2022-10-18. Atnaujinta: 2022-10-18

VERT: dėl elektros energijos tiekimo nutrūkimoValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl nutrūkusio elektros energijos tiekimo.

Vartotojas nurodė, kad jo objektui buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas į transformatorinę, dėl šių ESO veiksmų vartotojas kas valandą patiria didžiulius nuostolius, nes yra sustojusi vartotojo gamybinė linija. Vartotojas taip pat nurodė, kad pateikė skundą ESO dėl objekto atjungimo. ESO nurodė, jog patikrinusi ESO duomenų sistemas nepamatė jokių trikdžių bei nerado, kad vartotojas būtų kreipęsis dėl elektros energijos tiekimo sutrikimo. ESO nesiima jokių veiksmų elektros tiekimui atnaujinti objektui, todėl vartotojas prašė VERT padėti išspręsti ginčą ir įpareigoti ESO atnaujinti elektros energijos tiekimą objektui.

VERT nustatė, jog ESO gavo vartotojo pranešimą dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo. Į objektą atvykusi ESO operatyvinė brigada nustatė, jog transformatorinėje atjungtas linijinis skyriklis. ESO įvykio metu transformatorinei elektros energiją antru įvadu iki normalaus nutraukimo tiekė įprastu režimu. Įvykių, turėjusių įtakos elektros energijos tiekimo kokybei, šioje linijoje ESO neužregistravo.

Transformatorinėje, kuri priklauso abonentinį tinklą nuosavybės teise valdančiai bendrovei, buvo atjungtas linijinis skyriklis, todėl buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas į vartotojui priklausančią transformatorinę. VERT nutarė, jog ESO nėra kalta dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo. Elektros energijos tiekimas į transformatorinę nutrūko ne dėl ESO veiksmų (neveikimo), o dėl abonentinėje transformatorinėje, priklausančioje abonentinį tinklą nuosavybės teise valdančiai bendrovei, atjungto linijinio skyriklio.

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA. ​