Įeiti
Publikuota: 2022-10-10. Atnaujinta: 2022-10-10

VERT: Dujų kaina ne buitiniams vartotojams apskaičiuojama pagal sutartyje numatytą tvarką


​​

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl už gamtines dujas pritaikyto galimai neteisingo tarifo. Buvo priimtas sprendimas atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę pritaikyti gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams, perskaičiuoti mokėtinas sumas bei grąžinti permoką.

Vartotojas VERT nurodė, kad kaip daugiabučio gyvenamojo namo administratorius gavo namo gyventojų skundų dėl labai didelių sąskaitų už šildymą. Vartotojas mano, kad įmonė mokesčius už gamtinių dujų tiekimą namui apskaičiavo pagal žymiai didesnį tarifą, kuris skirtas ne buitiniams vartotojams, o verslo klientams, kadangi sutartis buvo sudaryta nebuitinio vartotojo vardu.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad sutartimi vartotojas ir įmonė sutarė name suvartotam gamtinių dujų kiekiui apmokestinti taikyti sutartyje numatytą tvarką, o ne buitiniams gamtinių dujų vartotojams taikytinus gamtinių dujų tarifus. Pagal sutartį gamtinių dujų kaina apskaičiuojama vadovaujantis gamtinių dujų kainos apskaičiavimo formulėje nurodytu BGSI indeksu (angl. Baltic Gas Spot Index), t. y. gamtinių dujų biržos kainomis, susiformavusiomis Lietuvos kainų zonoje, pridedant nekintantį (fiksuotą) gamtinių dujų tiekėjo įkainį (maržą).

VERT konstatavo, kad įmonė laikėsi sutartimi prisiimtų įsipareigojimų ir nėra teisinio pagrindo įpareigoti ją pritaikyti gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams ir atlikti mokėtinų sumų perskaičiavimą bei permokos grąžinimą. Kainos padidėjimą nulėmė ne sutarties sąlygų keitimas, o išaugusios gamtinių dujų kainos. Jei vartotojas nori keisti sutarties sąlygas, jis turi kreiptis į įmonę. Pažymėtina, kad su tokiu pageidavimu vartotojas į įmonę nesikreipė. Todėl neteisėtų įmonės veiksmų nenustatyta.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA

​