Įeiti
Publikuota: 2022-10-10. Atnaujinta: 2022-10-10

ACER priėmė sprendimus dėl pakeitimų, susijusių su Europos balansavimo platformų įgyvendinimo principais


​Europos Sąjungos energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra (ACER) peržiūrėjo, patvirtino bei įvertino perdavimo sistemos operatorių (PSO) siūlymus atlikti korekcijas Europos balansavimo platformų įgyvendinimo principams, skirtiems balansavimo energijos mainams dėl automatinio ir rankinio aktyvinimo dažnio atkūrimo rezervų (aFRR, mFRR) ir taip pat dėl disbalanso paskirstymo nustatymo funkcijų (angl. Imbalance netting).

Įgyvendinimo principai Europos balansavimo platformoms suteikia taisykles efektyviam tarpzoniniam keitimuisi balansavimo energija iš Europos automatinio aktyvinimo dažnio atkūrimo rezervų balansavimo energijos mainų platformos (aFRR) ir Europos rankinio aktyvinimo dažnio atkūrimo rezervų balansavimo energijos mainų platformos (mFRR), o taip pat ir Europos disbalanso pasiskirstymo nustatymo platformos. Tai leidžia padidinti balansavimo rinkų likvidumą, leidžia naudojant pigiausius resursus sumažinti balansavimo energijos kainą Europiniame lygmenyje bei prisidėti prie saugaus tinklo eksploatavimo.

Kokios pagrindinės ACER sprendimo sudedamosios dalys?

ACER atliko pakeitimus PSO siūlymams ir tiksliau nurodė subjektus, vykdančius svarbias minėtų platformų funkcijas. Tai leidžia užtikrinti veiksmingą ir efektyvų platformų valdymą, eksploatavimą bei reguliuotojų vykdomą šių platformų priežiūrą.

Pagrindiniai ACER įvesti pakeitimai:

  • Visų trijų platformų bendro valdymo komiteto įsteigimas;
  • Pridėti reikalavimai veiklos planui;
  • Pridėti reikalavimai užtikrinti tinkamus mechanizmus platformų veiklos sutrikimo atveju.

Daugiau informacijos rasite čia (anglų kalba).