Įeiti
Publikuota: 2022-10-06. Atnaujinta: 2022-10-06

VERT įvertino šilumos tiekėjų finansinį pajėgumąValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų pakartotinį finansinio pajėgumo vertinimą.

VERT konstatavo, kad AB Vilniaus šilumos tinklų, UAB „Plungės šilumos tinklai“, UAB „Ukmergės šiluma“, UAB „Birštono šiluma“ 2022 m. I pusmečio finansinis pajėgumas yra pakankamas.

Balterma ir ko, UAB 2022 m. I pusmečio finansinis pajėgumas vertinamas kaip nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis, nei VERT nustatyta normatyvinio finansinio pajėgumo rodiklio žemutinė reikšmė.

VERT įspėjo Balterma ir ko, UAB apie galimą šilumos tiekimo veiklos licencijos sustabdymą dėl nepakankamo finansinio pajėgumo ir įpareigojo per 60 kalendorinių dienų pateikti detalius įsiskolinimo už dujas padengimo ir nepertraukiamo šildymo sezonu metu dujų tiekimo planus, įvertinus nemokių bei vėluojančių atsiskaityti vartotojų riziką.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-07-29 posėdžio medžiaga galite ČIA. ​