Įeiti
Publikuota: 2022-10-06. Atnaujinta: 2022-10-06

Klaipėdos vartotojams perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino AB „Klaipėdos vanduo“ perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas antriesiems bazinės kainoms galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma – 2,22 Eur/m3 (be PVM) kaina.

1 pav. Bendrovės bazinės ir perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute.

Klaipėdos vanduo.png

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina keičiasi dėl išaugusių elektros energijos, technologinių medžiagų ir technologinio kuro (gamtinių dujų) kainų, infliacijos, didesnių personalo sąnaudų, naujai pradėto eksploatuoti ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų, mokesčių pokyčio, įgyvendintų investicinių projektų (investicijų grąžos) ir kitų neišvengiamų sąnaudų, reikalingų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui.

VERT suderintos kainos bus pradėtos taikyti jas patvirtinus Klaipėdos miesto  ir Klaipėdos rajono savivaldybių taryboms – tai turi būti padaryta per 30 kalendorinių dienų.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,31 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

​Išsamiai susipažinti su VERT 2022-10-06 posėdžio medžiaga galite ČIA.