Įeiti
Publikuota: 2022-10-03. Atnaujinta: 2022-10-03

VERT: svarbu laiku deklaruoti suvartotą elektros energijos kiekįValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl suvartotos elektros energijos perskaičiavimo, konstatavo, kad įmonė klaidos nepadarė - pateikė vartotojui teisingą sąskaitą.

Vartotojas VERT nurodė, kad už vieną mėnesį deklaravo didesnį suvartotą elektros energijos kiekį. Įmonė, atlikusi suvartotos elektros energijos perskaičiavimą, pateikė vartotojui papildomą sąskaitą už nepriemoką. Vartotojo nuomone, suvartotos elektros energijos perskaičiavimas buvo nepagrįstas.

VERT nustatė, kad įmonei už suteiktas paslaugas vartotojas atsiskaito pagal elektros energijos tiekimo paslaugų planą „Išmanus“, kuris yra susietas su elektros energijos kaina biržoje. Sutarties įsigaliojimo mėnesį sąskaitos vartotojui buvo išrašytos pagal vidutinį elektros energijos suvartojimą, remiantis AB „Energijos skirstymo operatorius“ nustatytu vidutinio mėnesinio suvartojimo dydžiu. Faktinį elektros energijos suvartojimą vartotojas deklaravo du kartus.

Vartotojui deklaravus faktinį suvartojimą, priskaitytas kiekis bei įmonės pateiktos sąskaitos už laikotarpį, kuomet buvo taikytas vidutinis suvartojimas, buvo perskaičiuotas. Įmonė, atlikusi perskaičiavimą, vartotojui pateikė patikslinančią kreditinę sąskaitą. Vartotojas pateiktas sąskaitas apmokėjo dalinai, todėl tarp išrašytose sąskaitose priskaičiuotų sumų ir sumokėtų sumų susidarė skirtumas (nepriemoka).

​Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT konstatavo, kad vartotojas nesilaikė pareigos deklaruoti suvartotos elektros energijos kiekio (apskaitos prietaisų rodmenų) ne vėliau kaip iki einamojo ataskaitinio laikotarpio (vieno kalendorinio mėnesio) pabaigos ir sutarties galiojimo laikotarpiu faktinį elektros energijos suvartojimą deklaravo tik du kartus. Patikrinus įmonės pateiktus duomenis ir skaičiavimus nustatyta, kad įmonė pagrįstai atliko deklaruotos elektros energijos perskaičiavimą.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA