Įeiti
Publikuota: 2022-09-22. Atnaujinta: 2022-09-22

VERT pakeitė Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų aprašą


​​​​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pakeitė Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų aprašą. Pakeitimai aktualūs šilumos aukcionų dalyviams.

Esminiai pakeitimai:

·  Nustatant prognozuojamą biokuro kainą apskrityje ir šalyje bus vertinami per paskutinius tris biokuro biržoje vykusius biokuro įsigijimo aukcionus sudarytų SM2 rūšies savaitės ir mėnesio i tiekimui biokuro tiekimo biokuro biržos (skiedrų) pirkimo‒pardavimo sandorių duomenys, kaip yra skaičiuojama ir šiuo metu, bei papildomai numatyta:

a) nevertinti sandorių su indeksuota kaina;

b) nustatant prognozuojamą biokuro kainą gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais, sandorių su galimybe juos nutraukti, duomenų neįskaičiuoti;

c) apskrityse, kuriose veikia vienintelis šilumos aukciono dalyvis – šaltuoju metų laikotarpiu, sandorių su galimybe juos nutraukti, duomenų neįskaičiuoti.

· Atsižvelgiant į Supirkimo tvarkos pakeitimus, numatyta prognozuojamos biokuro biržos (skiedrų) kainos nustatymo tvarka šilumos aukcione dėl balansavimo šilumos kiekio supirkimo (PKAB). Numatyta, kad PKAB bus nustatoma kaip vidutinės svertinės per paskutinius tris biokuro biržoje vykusius biokuro įsigijimo aukcionus sudarytų SM2 rūšies savaitės tiekimui biokuro tiekimo biokuro biržos (skiedrų) pirkimo–pardavimo sandorių kainų ir kiekio vidutinis svertinis aritmetinis vidurkis apskrityje.

· Atsižvelgiant į Šilumos ūkio įstatymo pakeitimus panaikinti punktai, reglamentuojantys vidutinės (faktinės) biokuro kainos nustatymo tvarką kas mėnesį.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-09-22 posėdžio medžiaga galite ČIA