Įeiti
Publikuota: 2022-09-13. Atnaujinta: 2022-09-13

VERT pritarė AB „Klaipėdos vanduo“ investicijomsValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino AB „Klaipėdos vanduo“ 2020– 2021 m. faktiškai įgyvendintas investicijas, kurių vertė yra 7 mln. 687 tūkst. Eur. Teikiamos derinti investicijos finansuojamos bendrovės lėšomis, Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Valstybės Biudžeto lėšomis. Taip pat buvo suderintas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu bendrovei perduotas ilgalaikis turtas (vandentiekio ir nuotekų tinklai, gręžiniai, siurblinės, biotvenkiniai), kurio likutinė vertė – 13 tūkst. Eur.

Siekdama, kad visi savivaldybės gyventojai gautų saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymo paslaugas, taip pat būtų užtikrintas aplinkos taršos mažinimas nuotekomis, bendrovė investavo į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą bei rekonstrukciją Klaipėdos mieste ir rajone.

Norėdama pagerinti geriamojo vandens kokybę Rudaičių kaimo vartotojams, bendrovė investavo į geriamojo vandens ruošyklų statybą. Vanduo iki investicijos buvo tiekiamas tiesiai iš gręžinio ir neatitiko Higienos normos reikalavimų.

Klaipėdos rajono vandenvietėse Vėžaičiuose, Baičiuose, Endriejave ir Veiviržėnuose buvo įrengti nauji vandens gręžiniai, kurie užtikrins nenutrūkstamą kokybiško vandens tiekimą (iš kai kurių senųjų gręžinių tiekiamas vanduo neatitiko kokybės reikalavimų) bei padės išvengti rizikos, kad sugedus iki tol veikusiam vieninteliam kiekvienos gyvenvietės gręžiniui vartotojai liks be vandens.

Siekdama sumažinti Klaipėdos miesto gatvių, kiemų ir kitų teritorijų apsėmimą liūčių metu,  bendrovė investavo į paviršinių nuotekų infrastruktūros rekonstrukciją ir statybą Klaipėdos mieste.  Buvo pastatyta 840,82 m naujų paviršinių nuotekų tinklų. Nauji tinklai buvo būtini, nes esant liūtims dėl pakilusio vandens lygio paviršinių nuotekų išleistuvai atsidurdavo po vandeniu, kas stabdė vandens ištekėjimą. Dėl nepakankamo kolektorių vamzdynų pralaidumo, lietaus vanduo kaupėsi arba išsiliedavo žemiausiose miesto vietose.

Bendrovė taip pat investavo į vandentiekio ir nuotekų tinklų statybą Labrenciškėse, Labrencų dvaro g. (pastatyta 326,13 m vandentiekio tinklų bei 894,65 m buitinių nuotekų tinklų, prie kurių  prijungta 16 naujų vartotojų), Purmalių k., Girkalių k., Gibišėlių k., Gindulių k., Drevernos k., Jakų k., Stragnų II k., Priekulės mstl., Klaipėdos rajone (pastatyta 248,66 m vandentiekio tinklų bei 397,87 m buitinių nuotekų tinklų). Planuojama, jog prie šių tinklų 2023 m. bus prisijungę 22 nauji vartotojai.

Agluonėnų k., Gargždų m., Klaipėdos rajone buvo pastatyta 67,85 m, rekonstruota 69,04 m vandentiekio tinklų, paklota 98,95 m buitinių nuotekų tinklų. Prie tinklų buvo prijungta naujų vartotojų, kurie iki tol nesinaudojo centralizuotų tinklų teikiamomis paslaugomis. Gargždų m. pastatyta 184,8 m vandentiekio tinklų bei paklota 131,43 m buitinių nuotekų tinklų, paklota 20 naujų tinklų atšakų ir 9-iems esamiems klientams perjungti/pakloti nauji tinklai vietoj jau buvusių senų, avarinės būklės neregistruotų tinklų. Šiuo metu prie bendrovės yra prisijungę 18 naujų vartotojų, planuojama prijungti dar 2.

Bendrovė taip pat pastatė 71,69 m buitinių nuotekų tinklų Ketvergių k., Klaipėdos rajone. Paklojus tinklus ir atlikus buitinių nuotekų išvadų iš pastatų perjungimą prie bendrovės buitinių nuotekų tinklų prisijungė 13 naujų vartotojų.

Įgyvendinant investiciją buvo pastatyta 3386,24 m buitinių nuotekų tinklų nuo Svencelės k. iki Drevernos k. ir viena nuotekų siurblinė. Šiuo metu prie naujai paklotos infrastruktūros yra prisijungę 26 nauji vartotojai. Svencelės k. yra sparčiai besiplečianti gyvenvietė su artimoje ateityje numatomu dideliu vartotojų skaičiumi (~200 naujų vartotojų).

Bendrovė taip pat investavo į  senų nuotekų tinklų atnaujinimą:  rekonstravo 2540,42 m buitinių nuotekų tinklų Klaipėdos rajone (Drevernos k., Girkalių k., Pievų g., Agluonėnų k.).

Po geriamojo vandens ruošyklų ir vandens tiekimo tinklų statybos Daugmantų k. ir Lankupių k. vartotojams buvo pradėtas tiekti visas higienos normas atitinkantis geriamasis vanduo.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-09-13 posėdžio medžiaga galite ČIA .  ​