Įeiti
Publikuota: 2022-09-05. Atnaujinta: 2022-09-05

Viešoji konsultacija dėl Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų aprašo


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) viešajai konsultacijai skelbia Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų aprašo pakeitimo projektą. Pastabas ir pasiūlymus siųskite iki 2022 m. rugsėjo 8 d.

N​​umatyti pakeitimai aktualūs šilumos aukcionų dalyviams.

Numatomi esminiai pakeitimai:

  • Numatyta, kad nustatant prognozuojamą biokuro kainą apskrityje ir šalyje bus vertinami per paskutinius tris biokuro biržoje vykusius biokuro įsigijimo aukcionus sudarytų SM2 rūšies savaitės ir mėnesio i tiekimui biokuro tiekimo biokuro biržos (skiedrų) pirkimo‒pardavimo sandorių duomenys, kaip yra skaičiuojama ir šiuo metu, bei papildomai numatyta:

a)  nevertinti sandorių su indeksuota kaina;

b) nustatant prognozuojamą biokuro kainą gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais, sandorių su galimybe juos nutraukti, duomenų neįskaičiuoti;

c) apskrityse, kuriose veikia vienintelis šilumos aukciono dalyvis – Šaltuoju metų laikotarpiu, sandorių su galimybe juos nutraukti, duomenų neįskaičiuoti.

  • Atsižvelgiant į Supirkimo tvarkos pakeitimus, numatyta, prognozuojamos biokuro biržos (skiedrų) kainos nustatymo tvarka šilumos aukcione dėl balansavimo šilumos kiekio supirkimo (PKAB). Numatyta, kad PKAB bus nustatoma kaip vidutinės svertinės per paskutinius tris biokuro biržoje vykusius biokuro įsigijimo aukcionus sudarytų SM2 rūšies savaitės tiekimui biokuro tiekimo biokuro biržos (skiedrų) pirkimo–pardavimo sandorių kainų ir kiekio vidutinis svertinis aritmetinis vidurkis apskrityje.​

⁎⁎⁎⁎⁎

·         Projektas paskelbtas Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktų projektų informacinėje sistemoje (TAIS) ir VERT interneto svetainėje www.vert.lt. 

·         Pastabas ir pasiūlymus teikite paštu Verkių g. 25C-1, Vilnius, LT-08223, faksu (8 5) 213 5270, el. paštu [email protected] arba per LR Seimo teisės aktų projektų informacinę sistemą.

·         Pateiktos pastabos ir pasiūlymai skelbiami rubrikoje „Viešosios konsultacijos".