Įeiti
Publikuota: 2022-06-07. Atnaujinta: 2022-06-07

VERT nutarė, jog nėra galimybės perkelti vartotojo sukauptą ir nepanaudotą elektros energijos kiekį iš vieno vartojimo objekto į kitą


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir Elektrum Lietuva, UAB dėl įmonės veiksmų teisėtumo.

Vartotojas objekte 1 įsirengė 6,8 kW saulės elektrinę ir objektui 1 priskyrė 5 kW saulės elektrinės generuojamos galios, o objektui 2 priskyrė 1,8 kW saulės elektrinės generuojamos galios kaip nutolusiam gaminančiam vartotojui.

Ginčas tarp vartotojo ir Elektrum Lietuva, UAB kilo dėl to, jog, vartotojo manymu, saulės elektrinės įrengtos objekte 1 pagamintas ir sukauptas elektros energijos kiekis turi būti priskirtas objektui 2, nepaisant pačio vartotojo šiam objektui 2 priskirtos 1,8 kW saulės elektrinės generuojamos galios.

VERT, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, nutarė, jog nėra galimybės perkelti sukauptą ir nepanaudotą elektros energijos kiekį iš vieno vartojimo objekto į kitą, todėl vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę perskaičiuoti sąskaitą už 2021 m. lapkričio mėnesį suteiktas paslaugas (objektui 2 pirko trūkstamus elektros energijos kilovatvalandes) ir sąskaitą už 2021 m. gruodžio mėnesį suteiktas paslaugas, t. y. atlikti sukauptos ir nepanaudotos elektros energijos perkėlimą iš vieno vartojimo objekto į kitą laikytinas nepagrįstu.

Vartotojas taip pat du kartus kreipėsi į Elektrum Lietuva, UAB dėl sutarties nutraukimo 2021 m. gruodžio mėn. ir įmonė raštu pažadėjo, kad nuo gruodžio pab. sutartis bus nutraukta, tačiau sutarties nenutraukė. Elektrum Lietuva, UAB pavėluotai kreipėsi į ESO su pranešimu dėl sutarties su vartotoju nutraukimo. Ir ESO informavo, kad sutartis bus nutraukta tik nuo 2022 m. sausio pab., ESO informavo Elektrum Lietuva, UAB, kad minusuos vartotojui 2022 m.  sausio mėn. pateiktą sąskaitą už sausio mėn. suteiktas paslaugas.

Elektrum Lietuva, UAB, atsižvelgdama į tai, kad ESO minusavo mokėtiną sumą už 2022 m. sausio mėn suteiktas paslaugas, pateikė vartotojui 2022 vasario ir kovo mėn. sąskaitas, kuriose minusavo 2022 m. sausio mėn. pateiktą mokėtiną sumą. Klaida buvo ištaisyta.

Elektrum Lietuva, UAB pagrįstai pateikė vartotojui apmokėti sąskaitas už suvartotą elektros energiją ir suteiktas paslaugas, todėl vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę perskaičiuoti sąskaitas ir grąžinti permokėtą sumą už 2021 m. lapkričio mėnesį ir 2021 m. gruodžio mėnesį nepagrįstas.​

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA