Įeiti
Publikuota: 2022-05-13. Atnaujinta: 2022-05-13

VERT pritarė Prognozuojamos elektros energijos rinkos kainos ir ataskaitinės kainos nustatymo metodikos pakeitimui


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pritarė nutarimo „Dėl Prognozuojamos elektros energijos rinkos kainos ir ataskaitinės kainos nustatymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimui. 

Esminiai pakeitimai:

- Nustatant prognozuojamą elektros energijos rinkos kainą vertinti ateities sandorių kainas dėl „Nord Pool“ sisteminės kainos ir kainas dėl ateities sandorių dėl kainų skirtumo tarp Latvijos prekybos zonos kainos ir „Nord Pool“ sisteminės kainos.

- Vertinti elektros energijos kainas elektros energijos biržoje Lietuvos ir Latvijos teritorijoje kitos paros prekybos sesijoje „Nord Pool“ rinkoje CET (angl. Central Europe Time) laiku už 12 paskutinių kalendorinių mėnesių.

- Įvertinti elektros energijos įsigijimo biržoje profilį, kuris atsiranda dėl skirtingo elektros energijos įsigijimo įvairiu paros metu.

- Atsisakyti elektros energijos kainų ir suprekiautų kiekių pagal tiesiogines dvišales sutartis bei pagal prekybą pagalbiniais instrumentais energijos išteklių biržoje tarp Lietuvos gamintojų ir tiekėjų vertinimo ir taip mažinti administracinę naštą rinkos dalyviams.

- Suvienodintos vartojamos sąvokos pagal Europos Sąjungos teisės aktuose vartojamas sąvokas.

​Išsamiai susipažinti su 2022-05-10 posėdžio medžiaga galite ČIA.