Įeiti
Publikuota: 2022-05-09. Atnaujinta: 2022-05-09

VERT: UAB „Ignitis“ ištaisė klaidą ir atsiskaitė su vartotoju


​​

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“, vartotojo prašymą grąžinti jam sukauptą saulės elektros energijos kiekį ir užskaityti jį dviem vartotojo objektams, atmetė kaip nepagrįstą.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, kad jam priklauso nutolusi saulės elektrinė. Šioje saulės elektrinėje pagamintą elektros energijos kiekį vartotojas vartoja dviejuose objektuose. Vartotojas taip pat nurodė, kad per mėnesį viename iš objektų  buvo sukaupta 9265 kWh elektros energijos. Tačiau kito mėnesio sąskaitoje šis kiekis nebuvo užfiksuotas. Vartotojas kreipėsi į  įmonę su prašymu šią situaciją išspręsti, tačiau, ano jo, sukauptas elektros energijos kiekis gražintas nebuvo.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nustatė, kad dėl AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įmonei pateiktos klaidingos informacijos sąskaitose, išrašytose vartotojui, nebuvo perkeltas ir skaičiuojamas viename iš vartotojo objektų sukauptas elektros energijos kiekis. Tačiau vėliau ESO ištaisė duomenis ir juos pateikė UAB „Ignitis", kuri išrašė vartotojui kreditinę sąskaitą faktūrą su korekcijomis, t. y. vartotojo objektui buvo grąžintas sukauptas elektros energijos kiekis, pakoreguotos mokėtinos sumos.

VERT nutarė, kad vartotojo prašymas įpareigoti UAB „Ignitis“ atlikti sukauptos elektros energijos perkėlimą iš vieno vartojimo objekto į kitą taip pat nepagrįstas, nes teisės aktai tokios galimybės nenumato.

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA. ​