Įeiti
Publikuota: 2022-03-17. Atnaujinta: 2022-03-17

VERT išsprendė ginčą, kilusį tarp UAB „Alytaus šilumos tinklai“ ir UAB ,,Achema Gas Trade“ dėl tarifo už neapskaitytą dujų kiekį taikymo


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp UAB „​Alytaus šilumos tinklai“ ir UAB „Achema Gas Trade“, kilusį dėl neapskaitytų gamtinių dujų kainos, nutarė, jog reikalavimai pagrįsti ir kaina už neapskaitytą dujų kiekį turi būti perskaičiuota.

UAB „Alytaus šilumos tinklai“ pastebėjo, jog suvartojo žymiai daugiau dujų, negu rodo apskaitos prietaisas, ir apie tai informavo UAB „Achema Gas Trade“, kuri informavo gamtinių dujų skirstytoją ESO. ESO darbuotojas apžiūrėjo sugedusį skaitiklį ir nustatė, jog dujų apskaitos prietaisas skaičiuoja mažiau nei suvartoja.

UAB „Alytaus šilumos tinklai“ gavo ESO gamtinių dujų perskaičiavimo, sutrikus dujų apskaitos prietaiso veikimui aktą, kuriame nurodoma, kad laikotarpiu nuo 2021 m. liepos 14 d. iki 2021 m. rugsėjo 8 d. neapskaitytas dujų kiekis bus įtrauktas į einamojo mėnesio sąskaitą. UAB „Achema Gas Trade“ į sąskaitą už 2021 m. rugsėjo mėn. įtraukė ir aukščiau nurodytą neapskaitytą gamtinių dujų kiekį.

2021 m. rugpjūčio 16‒27 d. buvo atliekami  kogeneracinės bioelektrinės remonto darbai ir UAB „Alytaus šilumos tinklai“ karšto vandens ruošimui naudojo gamtines dujas, didžiausias neapskaitytas gamtinių dujų kiekis buvo sunaudotas būtent rugpjūčio mėn. Įmonė nesutiko mokėti už gamtines dujas, naudotas daugiausia 2021 m. rugpjūčio mėn., 2021 m. rugsėjo mėn. kainomis. Taip pat įmonė nežinojo, ar sumokėjus už gamtines dujas 2021 m. rugsėjo mėn. kainomis, šios sąnaudos VERT būtų pripažintos būtinosiomis veiklos sąnaudomis ir įtrauktos skaičiuojant šilumos bei karšto vandens kainas vartotojams. Įmonė manė, jog, jei šios sąnaudos būtų įtrauktos į šilumos ir karšto vandens kainas, nuostolius patirtų vartotojai bei prašė VERT išspręsti ginčą.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nutarė, jog UAB „Alytaus šilumos tinklai“ reikalavimas pagrįstas bei įpareigojo UAB „Achema Gas Trade“ perskaičiuoti mokesčius už sunaudotas dujas..

VERT įpareigojo UAB „Achema Gas Trade“ perskaičiuoti kainą už neapskaitytą dujų kiekio už laikotarpį nuo 2021 m. liepos 14 d. iki 2021 m. rugsėjo 8 d. (iš viso 57 paras). Už neapskaitytus gamtinių dujų kiekius taikyti  liepos, rugpjūčio, rugsėjo mėn. galiojusius tarifus, atitinkamai pagal tai, kurį mėnesį ir kiek gamtinių dujų buvo suvartota pagal VERT atliktus skaičiavimus.

UAB „Achema Gas Trade“ įpareigota per 30 dienų pranešti VERT apie sprendimo įvykdymą.

Išsamiai susipažinti su ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.