Įeiti
Publikuota: 2022-02-03. Atnaujinta: 2022-02-03

VERT suderino ESO investicijų projekto stebėsenos ir kontrolės sistemos taisykles


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) inves​ticijų projekto „Išmaniosios elektros energijos apskaitos diegimas Lietuvoje“ stebėsenos ir kontrolės sistemos taisykles.

VERT buvo įpareigojusi ESO sukurti stebėsenos sistemą, kuriai turi būti gautas VERT pritarimas ir kuri veiktų kaip kontrolės sistema, įgyvendinant projekto investicijas ir užtikrintų įgyvendinamo efektyvumo priežiūrą. ESO įvykdė savo įpareigojimą.

Pagal sukurtas taisykles bus skaičiuojamos projekto sukuriamos faktinės finansinės ir ekonominės naudos-žalos, patvirtintos atliktoje kaštų ir naudų analizėje (CBA).

Apskaičiuojant naudas-žalas vertinami du scenarijai: be išmanios apskaitos ir su išmania apskaita (be SMART - su SMART = nauda/žala). Vertinant faktinį pasiekimą faktiškai fiksuojamas scenarijus su išmania apskaita, o scenarijus be išmanios apskaitos naudojamas toks kaip skaičiuotas patvirtintame CBA (išskyrus elektros energijos nuostolių mažėjimo naują ir  netikslingų investicijų išvengimo naudą). Siekiant įvertinti naudų/žalų vykdymo rezultatą, išskaičiuota faktinė nauda/žala yra lyginama su suskaičiuota nauda/žala CBA.

Bus skaičiuojamos reikšmingiausios 8 naudos (sudaro 96 % visų naudų, įvardintų projekto derinimo metu) ir reikšmingiausios 3 žalos (sudaro 95% visų žalų, įvardintų projekto derinimo metu), kitų naudų ir žalų faktas bus prilyginamas planui.

Stebėsena ir projekto naudų, kaštų, investicijų, sąnaudų kontrolė bus vykdoma periodiškai ir kartą per metus iki liepos 1 d. (už praeitus ataskaitinius metus). VERT bus teikiama ataskaita.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-02-03 posėdžio medžiaga galite ČIA