Įeiti
Publikuota: 2021-02-04. Atnaujinta:

UAB „Pakruojo šiluma“ investuoja į sistemos modernizavimą


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Pakruojo šiluma" planuojamus 2020–2021 m. investicijų projektus ir 2018–2019 m. faktiškai atliktas investicijas. Bendra visų investicijų vertė yra apie 111 tūkst. Eur.

2018 m. Pakruojo rajoninėje katilinėje, siekiant išvengti didelių sąskaitų už gamtinių dujų suvartojimus ir padidinti katilinės saugumą diversifikuojant naudojamą kuro rūšį, esant neigiamai oro temperatūrai šildymo sezono metu, įrengtas papildomas rezervinio dujomis kūrenamo katilo skysto kuro degiklis su skysto kuro talpa, siurbliais ir vamzdynais. 4 MW galios biokuro katilui pakeistos 2 susidėvėjusios kuro padavimo iš sandėlio transporterio grandinės, kurios leidžia patikimiau paduoti kurą į katilą ir sumažina avarijų tikimybę šildymo sezono metu.

UAB „Pakruojo šiluma" taip pat atliko Linkuvos gimnazijos katilo su priklausiniais remontą. l MW galios biokuro katilui, kuris kūrenamas granulėmis, buvo pakeisti susidėvėję konvektyvinės dalies vamzdžiai, permūryta katilo pakura, pakeistas pelenų šalinimo sraigtinis transporteris, įrengtas kuro padavimo į sandėlį transporteris.

Siekiant sumažinti šilumos kainą vartotojams, prie magistralinės šiluminės trasos buvo prijungtos bendrovės valdomos ir eksploatuotos Buitinio bei Knygyno katilinės – nutiesta 50 m ilgio šilumos trasa ir įrengtas šilumos apskaitos bei reguliavimo mazgas. Prijungus vartotojus prie centralizuoto šilumos tinklo, dujomis kūrenamos Buitinio ir Knygyno katilinės buvo uždarytos.

Investicijos leis užtikrinti saugų ir patikimą šilumos tiekimą UAB „Pakruojo šiluma" aptarnaujamiems vartotojams, taip pat, preliminariais skaičiavimais, 0,008 ct/kWh mažės šilumos kaina.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-02-04 posėdžio medžiaga galite ČIA.