Įeiti
Publikuota: 2021.02.04. Atnaujinta:

UAB „Šilalės vandenys“ investicijos leis pagerinti geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kokybę


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), siekdama užtikrinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kokybę vartotojams, suderino UAB „Šilalės vandenys" investicijas už daugiau nei 960 tūkst. Eur. Dalis darbams atlikti reikalingų lėšų bus skirta iš ES struktūrinių fondų.

UAB „Šilalės vandenys" jau įgyvendino dalį suderintų investicijų: įrengtas naujas gręžinys Paežerio vandenvietėje, pastatyti nugeležinimo įrenginiai Iždonų vandenvietėje ir vandens gerinimo įrenginiai Tenenių miestelyje, taip pat atlikti artezinio vandens gręžinio Girdiškės gyvenvietėje ir Laukuvos miestelio nugeležinimo stoties kapitaliniai remonto darbai.

Bendrovė šįmet pradės ir iki 2023 m. pabaigos pastatys vandens kokybės gerinimo įrenginius Burkėnų, Girdiškės, Biržų Lauko, Bilionių, Drobūkščių ir Naujojo Obelyno kaimuose. Šiems darbams atlikti iš viso numatyta 408 tūkst. Eur suma, iš kurios beveik 75 proc. sudarys ES struktūrinių fondų parama. Dabar šiuose kaimuose vartotojams tiekiamas geriamasis vanduo neatitinka kokybės reikalavimų (viršijami geležies, drumstumo ir kt. rodikliai). Pastačius vandens kokybės gerinimo įrenginius, tiekiamas geriamasis vanduo atitiks Higienos normos reikalavimus.

Taip pat labai svarbios VERT suderintos investicijos, kurias UAB „Šilalės vandenys" planuoja įgyvendinti 2022‒2024 m., yra Šilalės miesto valymo įrenginių maišyklių atnaujinimas (bus pakeistos visos trys maišyklės) ir valymo įrenginių statyba Bijotų gyvenvietėje. Iš viso šiems darbams atlikti numatyta 257 tūkst. Eur. Šiuo metu eksploatuojami Bijotų gyvenvietės valymo įrenginiai yra visiškai susidėvėję ir faktiškai tėra likę nusodinimo baseinai, kaip savaiminio apsivalymo įrenginiai, vietoje jų planuojama pastatyti šiuolaikiškus valymo įrenginius.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-02-04 posėdžio medžiaga galite ČIA.