Įeiti
Publikuota: 2021-01-22. Atnaujinta:

VERT: prijungiant naujus vartotojus prie gamtinių dujų sistemos taikoma aktuali prijungimo įmokos apskaičiavimo tvarka


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp nebuitinio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusį ginčą dėl prijungimo prie gamtinių dujų sistemos įmokos, patvirtino, kad operatorius įmoką apskaičiavo teisingai ir pagrįstai.

VERT pateiktame prašyme nebuitinis vartotojas nurodė, kad trimis etapais vykdė kvartalo plėtrą: pirmųjų dviejų etapų metu pastatytiems daugiabučiams namams ESO, prijungdamas prie gamtinių dujų sistemos, taikė vienokią įmoką, o pateikus prašymą prijungti trečiuoju etapu pastatytus du daugiabučius namus buvo apskaičiuota beveik dvigubai didesnė prijungimo įmoka.

Nebuitinio vartotojo teigimu, visų viename kvartale esančių daugiabučių namų prijungimas prie gamtinių dujų sistemos turėtų kainuoti vienodai, todėl prašė VERT įpareigoti ESO grąžinti permoką (prijungimo įmoka jau sumokėta).

VERT, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad šiuo atveju nebuitinio vartotojo reikalavimai nepagrįsti: dėl paskutiniu etapu statomų dviejų daugiabučių namų prijungimo prie gamtinių dujų sistemos nebuitinis vartotojas į ESO kreipėsi 2020 m. balandžio 2 d., tačiau 2020 m. vasario mėn. buvo pakeista prijungimo įmokų apskaičiavimo tvarka – atsižvelgiant į tai, ESO įmoką apskaičiavo pagal aktualią, o ne anksčiau galiojusią tvarką.

Išsamiai susipažinti su vartojimo ginčų praktika galite ČIA.