Įeiti
Publikuota: 2021-01-28. Atnaujinta:

VERT suderino UAB „Litesko“ filialo „Druskininkų šiluma“ investicijas


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Litesko" filialo „Druskininkų šiluma" 2019–2021 metų investicijas: iki šiol VERT nenagrinėtas investicijas, kurių vertė apie 1 047,51 tūkst. Eur, taip pat jau įgyvendintų investicijų faktinę vertę, kuri sudaro beveik 231 tūkst. Eur (pirminė suderinta suma beveik 215 tūkst. Eur).

Investicijos finansuojamos Klimato kaitos programos, bendrovės ir užsakovo, pateikusio prašymą prijungti pastatą prie šilumos tinklų, lėšomis.

Didžiausia investicija – Druskininkų katilinės modernizavimas, įrengiant absorbcinį šilumos siurblį. Investicijos metu numatoma įrengti absorbcinį šilumos siurblį, kurio pagalba bus atgaunama šilumos energija iš biokuru kūrenamų katilų Nr.1 arba Nr.4 (kiekvieno galia yra po 10 MW) išeinančių dūmų. Absorbcinio šilumos siurblio galia bus parenkama pagal vieno katilo galią, bet jis bus prijungtas prie abiejų katilų. Taip bus galima padidinti bet kurio dirbančio katilo efektyvumą. Vidutinis metinis biokuru kūrenamų katilų su kondensaciniais ekonomaizeriais efektyvumas siekia 105 proc. Įrengus absorbcinį šilumos siurblį, numatoma, kad šilumos siurblys dirbs su vienu biokuru kūrenamu katilu, kurio efektyvumas dar daugiau išaugs ir gali siekti 115 proc.

UAB „Litesko" filialas „Druskininkų šiluma" investavo į šilumos tinklų įvadų statybą į naujai statomus daugiabučius namus Klonio g. 14, Druskininkuose. Investicijos metu prie centralizuoto šilumos tiekimo buvo prijungti du nauji vartotojai. Vartotojų prijungimui buvo nutiesta 56 m naujų šilumos tinklų.

Taip pat bendrovė investavo į šilumos tinklų įvadų į namus Antakalnio g. 14, 16, 18, Druskininkuose, rekonstravimą ir statybą. Vietoje 88 m ilgio susidėvėjusių nepraeinamuose kanaluose paklotų šilumos trasų paklotos naujos optimizuotos trajektorijos 60,8 m ilgio bekanalės šilumos trasos.

Įgyvendinus investicijas, preliminariais skaičiavimais, UAB „Litesko" filialo „Druskininkų šiluma" aptarnaujamiems vartotojams šilumos kaina vidutiniškai mažės 0,125 ct/kWh.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-01-28 posėdžio medžiaga galite ČIA.