Įeiti
Publikuota: 2021-07-15. Atnaujinta: 2021-07-15

VERT skyrė baudą UAB „Fortum Klaipėda“ už reguliuojamos veiklos pažeidimą


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skyrė baudą UAB „Fortum Klaipėda" už didesnį parduotos šilumos kiekį nei buvo numatytas šilumos energijos pirkimo–pardavimo sutartyje su AB „Klaipėdos energija".

UAB „Fortum Klaipėda" pažeidė galiojantį teisinį reglamentavimą, nes teikdama pasiūlymus šilumos aukcione, pardavė didesnius šilumos kiekius negu buvo numatyti bendrovės šilumos energijos pirkimo–pardavimo sutartyje su AB „Klaipėdos energija". Sutartyje buvo nurodyta 67 MW termofikacinės elektrinės šilumos gamybos galia, o UAB „Fortum Klaipėda" pardavė šilumą atsižvelgdama į faktinę termofikacinės elektrinės šiluminę galią (85 MW).

Pažeidimas vartotojams taikomai šilumos kainai įtakos neturėjo, tačiau tai galėjo lemti šilumos tinklų išbalansavimą bei taip pat buvo pažeisti kitų nepriklausomų šilumos gamintojų teisėti lūkesčiai šilumą gaminti sutartyje nurodyta galia.

VERT skyrė bendrovei UAB „Fortum Klaipėda" 1507,44 Eur baudą bei įpareigojo ją sumokėti per 30 dienų ir apie sumokėjimą informuoti VERT.