Įeiti
Publikuota: 2021-07-08. Atnaujinta: 2021-07-08

VERT pakeitė AB „Amber Grid“ Santakos tarptautinio sujungimo taško kainas pagal valandos produkto ekvivalentą


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi iš Lenkijos ir Čekijos perdavimo sistemos operatorių informaciją bei nustatytų kainų įtaką sąskaitų išrašymui, patikslino AB „Amber Grid" gamtinių dujų perdavimo paslaugų valandos pajėgumų produkto kainas Santakos tarptautiniame sujungimo taške pagal valandos produkto ekvivalentą Eur už (kWh/h).

Nutarta Lietuvos perdavimo sistemos sujungimo taške su Lenkijos gamtinių dujų perdavimo sistema, per kurį perduotos gamtinės dujos į Lietuvos dujų perdavimo sistemą apskaitomos Santakos dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stotyje – vietoje 142,77 Eur/(MWh/parą/metus) įrašyti 0,000391 (kWh/h) už h.

Valandos pajėgumų produktas ir kaina Lietuvos perdavimo sistemos operatoriui būtini, kad Santakos tarptautiniame sujungimo taške būtų galima prekiauti su Lenkijos perdavimo sistemos operatoriumi GAZ-SYSTEM per jo naudojamą pajėgumų aukcionų platformą GSA, prie kurios bendrovė planuoja prisijungti 2022 metais. Šioje platformoje rengiami pajėgumų aukcionai, kuriuose prekiaujama valandos produktais, kurie vėliau priskiriami visai parai.

Pakeitimas leis patikslinti GSA platformoje taikomų kainų nominalą ir optimizuoti sąskaitų klientams išrašymo procesą 2022 metais.

Lietuvos perdavimo sistemos sujungimo taške su Lenkijos Respublikos gamtinių dujų perdavimo sistema, kuriuo perduotos gamtinės dujos iš Lietuvos dujų perdavimo sistemos apskaitomos Santakos dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stotyje, pakeista už pajėgumus – 149,59 Eur/(MWh/parą/metus) į 0,000410 už (kWh/h) už h.

Kainos už pajėgumų vienetą (Eur be PVM) įleidimo taškuose: Kotlovkos DAS, Kotlovkos DAS (apribotiems pajėgumų produktams), Kiemėnų DAS, Klaipėdos DAS,  išleidimo taškuose: vidiniame taške, vidiniame taške – Achema, Kiemėnų DAS, Šakių DAS nebuvo keičiamos.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-07-08 posėdžio medžiaga galite ČIA