Įeiti
Publikuota: 2021-07-01. Atnaujinta: 2021-07-01

VERT suderino AB „Ignitis gamyba“ investicijų sąrašą


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino AB „Ignitis gamyba" 2020 metų investicijų sąrašą, kurio bendra  suma sudaro daugiau nei 722 tūkst. Eur, iš kurių apie 714 tūkst. Eur elektros gamybos veikloje ir 7,6 tūkst. Eur šilumos gamybos veikloje.

AB „Ignitis gamyba" investavo į Elektrėnų komplekso rekonstrukciją ir plėtrą: KCB darbo stočių, programinės įrangos atnaujinimą, akustinę kabelių ir fazių identifikavimo įrangą, akumuliatorinį hidraulinį presą su keičiamomis matricomis, palydovinio ryšio įrangos įdiegimą centriniame valdymo pulte ir kitą veiklai užtikrinti reikalingą įrangą bei priemones. 

Bendrovė taip pat investavo į Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės rekonstrukciją ir plėtrą: technologinių procesų kontrolės sistemos atnaujinimą, fizinės saugos video sistemų modernizaciją, vandens priimtuvo ožinio krano modernizaciją, programinę įrangą ir kt.

VERT nustatė, kad Elektrėnų komplekso bendrastotinio turto atveju ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės atveju faktinis turto priskyrimas elektros gamybos įrenginiams bei  paslaugoms ateityje gali kisti priklausomai nuo  teikiamų paslaugų apimčių pokyčių.

Išsamiai susipažinti su 2021-07-01 posėdžio medžiaga galite ČIA.