Įeiti
Publikuota: 2021-11-05. Atnaujinta: 2021-11-05

VERT patvirtino įvykusių sutrikimų AB „Ignitis gamyba“ Elektrėnų komplekso KCB priežasčių tyrimo aktą


​​​

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino įvykusių sutrikimų AB „Ignitis gamyba“ Elektrėnų komplekso kombinuoto ciklo bloke (KCB) tyrimo aktą.

VERT gavo AB „Ignitis gamyba“ kelis pranešimus, kad  suveikus katilo utilizatoriaus apsaugoms, atsijungė kombinuoto ciklo blokas Elektrėnuose.

Išnagrinėjus įvykio aplinkybes ir bendrovės pateiktus dokumentus, buvo nustatyta, kad energoblokas sustojo, kadangi valdymo sistemos valdiklio programinė įranga užfiksavo perduodamų duomenų paketų sutrikimą. Duomenų paketai buvo perduoti nepilni, algoritmų skaičiavimuose buvo užfiksuoti „blogos kokybės“ aukšto būgno daviklių parodymai. Fiziniai matavimai ir skaičiuotini matavimai veikė gerai – jų statusas buvo „geros kokybės“. Sutrikus duomenų paketų perdavimui tarp valdiklių, vidiniai algoritmų skaičiavimo kintamieji tapo „blogos kokybės“, nors fiziniai daviklių parodymai buvo geri. Dėl „blogos kokybės“ signalų valdiklis negalėjo atlikti teisingų skaičiavimų, todėl valdiklio algoritmas suformavo stabdymo signalą.

Išsiaiškinta, kad pažeistų, sugadintų įrenginių dėl sutrikimų nėra; asmenų, pažeidusių norminių aktų reikalavimus, taip pat nėra; KCB valdymo sistema garantinio palaikymo šiuo metu neturi, tačiau bendrovė vykdo „Ovation“ valdymo sistemos atnaujinimą bei  KBC techninę priežiūrą, po kurių sistemai bus suteiktas garantinis palaikymas.

Bendrovei rekomenduota iki 2021 m. lapkričio 30 d. atlikti valdiklyje realizuotos logikos veikimo studiją, įvertinti galimybę perdaryti valdiklio architektūrą taip, kad vidiniai valdiklių komunikacijos sutrikimai neturėtų įtakos pereinamųjų procesų algoritmų skaičiavimuose.

Numatytos ir kitos prevencinės priemonės panašiems įvykiams išvengti. VERT įpareigoja bendrovę informuoti apie rekomendacijų vykdymą ir pateikti atsakymus apie darbų įvykdymą.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-11-05  posėdžio medžiaga galite ČIA.​