Įeiti
Publikuota: 2021-11-30. Atnaujinta: 2021-11-30

VERT suderino Disbalanso pirkimo-pardavimo sutarčių standartines sąlygas


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino atnaujintas Disbalanso pirkimo-pardavimo sutarties standartines sąlygas, taip pat pripažino netekusiu galios Balansavimo energijos kainos reguliavimo tvarkos aprašą.

Atlikti esminiai pakeitimai Atnaujintose disbalanso pirkimo-pardavimo sutarties standartinėse sąlygose:

  • Keičiama disbalanso kainos skaičiavimo tvarka. Ši kaina mokam​a už balansą atsakingos šalies nuo nuokrypio nuo planuoto vartojimo ar gamybos grafiko.
  • Numatyta, kad operatorius turi teisę sustabdyti rinkos veiklą vadovaudamasis VERT patvirtintomis Rinkos veiklų sustabdymo ir atkūrimo bei atsiskaitymo, kai rinkos veikla sustabdyta, taisyklėmis. Atsižvelgiant į tai, numatyti reikalavimai dėl disbalanso apskaitos ir balanso grafikų teikimo procedūros, kai rinkos veiklos yra sustabdytos.
  • Detalizuoti reikalavimai dėl prisiimtų prievolių įvykdymui užtikrinti pateikiamų banko garantijų ir piniginio užstato reikalavimų.
  • Į sutartį įtrauktos standartinės asmens duomenų tvarkymo nuostatos.
  • Dokumentu įgyvendinamas Europos Sąjungos Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūros (ACER) sprendimas dėl disbalanso mokesčio nustatymo principų harmonizavimo.

Atnaujinta tvarka turėtų labiau skatinti rinkos dalyvius išvengti patiriamo disbalanso ir užtikrinti nuoseklų ir labiau harmonizuotą atsiskaitymo už disbalansą taisyklių taikymą, tuo pačiu prisidedant prie elektros energijos sistemos efektyv​umo didinimo galutinių vartotojų naudai.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-11-30 posėdžio medžiaga galite ČIA