Įeiti
Publikuota: 2021-11-15. Atnaujinta: 2021-11-15

VERT: keičiasi šilumos aukcionų organizavimo tvarka


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pakeitė Šilumos gamybos ir (ar) supirkimo tvarkos ir sąlygų aprašą ir Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų aprašą, siekiant didesnės konkurencijos, tiks​liau prognozuoti galimą šilumos poreikį ir atitinkamai biokuro pirkimą aukcione.

Šilumos gamybos ir (ar) supirkimo tvarkos ir sąlygų apraše atlikti šie pakeitimai:

  • ​Numatyta, kad šilumos aukcionai bus organizuojami ne antrajam mėnesiui po einamojo, o pirmajam mėnesiui po einamojo.
  • Atsižvelgiant į tai, kad šilumos aukcionus siūloma organizuoti ne antrajam mėnesiui po einamojo, o pirmajam mėnesiui po einamojo, pakeista Supirkimo tvarkoje numatyta nuostata, kad  šilumos tiekėjai šilumos aukciono duomenų valdymo sistemoje palyginamąsias šilumos gamybos sąnaudas privalo deklaruoti ne vėliau kaip 14-tą einamojo mėnesio kalendorinę dieną, šiuo metu deklaruoti privaloma ne vėliau kaip 18-tą einamojo mėnesio kalendorinę dieną.
  • Supirkimo tvarka papildyta numatant palyginamųjų šilumos gamybos sąnaudų skaičiavimuose taikomos elektros energijos technologinėms reikmėms kainos skaičiavimo tvarką.

Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų apraše atlikti šie pakeitimai:

  • Numatyta, kad prognozuojama biokuro biržos (skiedrų) kaina bus nustatoma ir skelbiama VERT tinklalapyje iki kiekvieno mėnesio, einančio prieš mėnesį, kuriam kaina prognozuojama, 13-tos dienos.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-11-15 posėdžio medžiaga galite ČIA.