Įeiti
Publikuota: 2021-11-12. Atnaujinta: 2021-11-12

VERT patvirtino AB „Energijos skirstymo operatorius“ elektros energijos tiekimo sutrikimų priežasčių tyrimo aktą


​​​

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įvykusių elektros energijos tiekimo sutrikimų įvairiuose Lietuvos miestuose priežasčių tyrimo aktą.

VERT gavo ESO pranešimą apie įvykusius elektros energijos tiekimo sutrikimus, kurie, pagal preliminarius duomenis, priskiriami prie avarijos elektros įrenginiuose. Sutrikimo metu elektros energijos tiekimas buvo nutrūkęs 286 953 vartotojams Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Vilniaus elektros tinklo eksploatavimo skyriuose.

Išnagrinėjus įvykio aplinkybes ir bendrovės pateiktus dokumentus, buvo nustatyta, kad elektros energijos tiekimą vartotojams sutrikdė oro sąlygos - smarkus snygis ir stiprus vėjas.  Pažymėtina, kad bendrovė skyrė nepakankamą dėmesį į oro linijų apsaugos zonoje ar už jos ribų augančių medžių, kurie griūdami gali pažeisti linijas, genėjimui, kirtimui, taip pat proskynų valymui. Be to, elektros tiekimas vartotojams nebuvo laiku atstatytas ne tik dėl meteorologinių priežasčių, tačiau ir dėl neišnaudotų alternatyvios elektros energijos tiekimo priemonių (generatorių). Elektros energijos tiekimo atstatymas maksimalia apimtimi buvo pradėtas trečią dieną po įvykio.

Išsiaiškinta, kad teisinis reglamentavimas nenumato laikotarpio, per kurį, pasibaigus stichiniam reiškiniui, vartotojams turi būti atstatytas elektros energijos tiekimas, ir neskatina operatoriaus imtis visų būtinų priemonių, siekiant pašalinti gedimus, kurių atsiradimo priežastimi buvo stichiniai reiškiniai. Todėl siūloma tobulinti teisinį reglamentavimą, atsižvelgiant į kitų valstybių patirtį.

Numatytos prevencinės priemonės panašiems įvykiams išvengti. VERT įpareigoja bendrovę informuoti apie rekomenduojamų darbų įvykdymą nurodytais įvykdymo terminais.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-11-11 posėdžio medžiaga galite ČIA.​