Įeiti
Publikuota: 2021-11-08. Atnaujinta: 2021-11-08

Viešoji konsultacija dėl Atnaujintų disbalanso pirkimo-pardavimo sutarties standartinių sąlygų


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia viešąją konsultaciją dėl Atnaujintų disbalanso pirkimo-pardavimo sutarties standartinių sąlygų, pastabas ir pasiūlymus siųskite iki lapkričio 12 d.

Numatomi šie esminiai pakeitimai:

  • Keičiama disbalanso kainos skaičiavimo tvarka. Ši kaina mokama už balansą atsakingos šalies  nuo nuokrypio nuo planuoto vartojimo ar gamybos grafiko.
  • Numatyta, kad operatorius turi teisę sustabdyti rinkos veiklą vadovaudamasis VERT patvirtintomis Rinkos veiklų sustabdymo ir atkūrimo bei atsiskaitymo, kai rinkos veikla sustabdyta, taisyklėmis. Atsižvelgiant į tai, numatyti reikalavimai dėl disbalanso apskaitos ir balanso grafikų teikimo procedūros, kai rinkos veiklos yra sustabdytos.
  • Detalizuoti reikalavimai dėl prisiimtų prievolių įvykdymui užtikrinti pateikiamų banko garantijų ir piniginio užstato reikalavimų.
  • Į sutartį įtrauktos standartinės asmens duomenų tvarkymo nuostatos.​

Projektas paskelbtas Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktų projektų informacinėje sistemoje ir VERT interneto svetainėje www.vert.lt.

Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki 2021 m. lapkričio 12 d. (imtinai) paštu Verkių g. 25C-1, Vilnius, LT-08223, faksu: (8 5) 2135270, el. laišku: [email protected] arba per LR Seimo teisės aktų projektų informacinę sistemą.

Pateiktos pastabos ir pasiūlymai skelbiami rubrikoje „Viešosios konsultacijos".