Įeiti
Publikuota: 2021-11-04. Atnaujinta: 2021-11-04

VERT išsprendė vartotojo Ir UAB „Ignitis“ ginčą


​​​

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnag​rinėjusi tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ kilusį vartojimo ginčą, nusprendė atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę sumokėti vartotojui permoką už jam priklausančiame objekte suvartotą elektros energijos kiekį. 

VERT, išsiaiškinusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad vartotojas yra apmokėjęs bendrovei už per ginčo laikotarpį suvartotą elektros energijos kiekį ir  permokos už objekte suvartotą elektros energiją nėra.

Išnagrinėjus šalių pateiktą informaciją, buvo nustatyta, kad vartotojas objekte  su bendrove yra sudaręs sutartį ir atsiskaito pagal ataskaitinį laikotarpį išrašomas PVM sąskaitas faktūras, įvertinant deklaruotus ir (ar) nustatytus faktinius skaitiklio rodmenis, priskaičiuojant pastoviosios dedamosios mokestį. Nedeklaravus skaitiklio rodmenų, sąskaitos vartotojui išrašomos pagal vidurkį, taip pat priskaičiuojant pastoviosios dedamosios mokestį.

VERT, patikrinusi vartotojo objekte suvartotam elektros energijos kiekiui atitinkamais laikotarpiais galiojusius kainas ir tarifus, bei atsižvelgusi į taikytinus vidurkius ir vartotojo deklaruotus skaitiklio rodmenis, bendrovės veiksmų, pažeidžiančių teisės aktų nuostatas, nenustatė.

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA​.