Įeiti
Publikuota: 2021-12-23. Atnaujinta: 2021-12-23

Trakų vartotojams perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainosValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Trakų vandenys“ perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas antriesiems bazinės kainoms galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma 2,60 Eur/m3 (be PVM) kaina.

1 pav. Bendrovės bazinės ir perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute.

Capture Traku vandenys.PNG

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina keičiasi dėl didesnių ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų, įgyvendinus investicijas (nuotekų tinklai, vandens ir nuotekų siurbliai, asenizacijos transporto priemonė bei kt.), elektros energijos, gamtos išteklių ir taršos mokesčių tarifų kainų , darbo užmokesčio fondo pokyčio bei kitų  būtinųjų sąnaudų.

VERT suderintos kainos bus pradėtos taikyti jas patvirtinus Trakų rajono savivaldybės tarybai – tai turi būti padaryta per 30 kalendorinių dienų.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,19 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-12-23 posėdžio medžiaga galite ČIA.