Įeiti
Publikuota: 2021-12-09. Atnaujinta: 2021-12-09

Įvyko VERT ir Prancūzijos ambasados atstovų susitikimas


​​​​​​

2021 m. gruodžio 7 d. įvyko nuotolinis Prancūzijos ambasados Lietuvoje ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) atstovų susitikimas, kurio metu buvo aptarti naujausi pokyčiai Lietuvos elektros energijos rinkoje ir centralizuoto šilumos tiekimo srityje.

Ruošiantis Prancūzijos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, kuris truks nuo 2022 m. sausio 1 d. iki birželio 30 d., Prancūzija siekia atlikti Lietuvos autonomijos vertinimą, šiuo tikslu Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovai kreipėsi dėl susitikimo su VERT specialistais, siekdami daugiau sužinoti apie Lietuvos energetikos rinkas.

Ypatingą Prancūzijos ambasados Lietuvoje Ekonomikos tarnybos atstovų susidomėjimą sukėlė Baltijos šalių atsijungimas nuo BRELL tinklo ir Lietuvos regioninė politika boikotuoti Astravo atominės elektrinės gaminamą energiją. Be to, Prancūzijos atstovai domėjosi šiuo metu rengiamais naujais teisės aktais centralizuoto šilumos tiekimo sektoriuje.

Susitikimo metu VERT ekspertai apžvelgė Lietuvos energetikos rinką ir centralizuotą šilumos tiekimą. Lietuvos atstovai pasidalijo savo patirtimi ir pristatė pagrindinius reguliavimo principus, naujausius pokyčius ir regioninius iššūkius elektros energijos rinkoje. Centralizuoto šilumos tiekimo sektoriuje tuo tarpu daugiausia dėmesio buvo skirta besikeičiančiai Lietuvos reguliavimo aplinkai.

Susitikimas suteikė galimybę toliau plėtoti dvišalį bendradarbiavimą, kurį tiek VERT atstovai, tiek Prancūzijos ambasados Lietuvoje delegatai įvardijo kaip vertingą. Buvo sutarta palaikyti dvišalį bendravimą ir būsimų susitikimų metu teikti naujausią informaciją apie pokyčius Lietuvos energetikos rinkose, siekiant palengvinti Prancūzijos ambasados Ekonomikos tarnybos dokumento dėl Lietuvos autonomijos rengimą.​​