Įeiti
Publikuota: 2021-12-09. Atnaujinta: 2021-12-09

Įvyko VERT ir Ispanijos ambasados atstovų susitikimas


​​​​

2021 m. gruodžio 8 d. įvyko Ispanijos ambasados Lietuvoje ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) atstovų susitikimas, kuriame buvo aptarti naujausi pokyčiai Lietuvos dujų ir elektros rinkose.

Ispanija, kurios vyriausybė skiria didelį dėmesį atsinaujinančiai energijai, turi ambicingų planų atsinaujinančiosios energijos sektoriuje. Siekdama paskatinti jų įgyvendinimą, Ispanijos ambasada siekia geriau suprasti dabartinius atsinaujinančiosios energetikos pokyčius Lietuvoje. Šiuo tikslu atstovybė tikisi nustatyti Ispanijos įmonėms šioje srityje atsiveriančias galimybes ir galiausiai sustiprinti mūsų šalių ekonominius ryšius.

Virtualaus susitikimo metu buvo siekiama apžvelgti pagrindinius reguliavimo principus ir naujausius pokyčius Lietuvos dujų ir elektros energijos rinkose, ypatingą dėmesį skiriant atsinaujinančiajai energetikai, kad Ispanijos atstovai geriau suprastų, kaip identifikuoti  investavimo galimybes Lietuvoje.

Susitikimo metu VERT atstovai apžvelgė VERT veiklą ir kompetenciją, taip pat pristatė Lietuvos dujų ir elektros energijos rinkas, jų dalyvius, gamybos struktūras ir elektros energijos bei dujų gamybos šaltinių balansą, strateginius projektus elektros ir dujų rinkose. VERT informavo apie mažmeninės elektros energijos rinkos liberalizavimo procesą Lietuvoje ir dabartinius pokyčius atsinaujinančiosios energijos rinkoje, kurioje Ispanijos delegatai išreiškė ypatingą susidomėjimą AEI aukcionais.

Šis nuotolinis susitikimas buvo svarbi proga aptarti dvišalį bendradarbiavimą, kurį tiek Ispanijos ambasados, tiek VERT atstovai įvardijo kaip naudingą ir siektiną toliau plėtoti. Abi šalys ketina plėsti ekonominius ryšius energetikos rinkose, ateityje organizuojant energetikos reguliavimo institucijų, diplomatinių atstovų ir kitų svarbių rinkos dalyvių susitikimus.​